Kowalski o fuzji Orlenu z Lotosem: W obecnych warunkach to strategiczny błąd

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Solidarna Polska przeciw klimatycznemu wyzyskowi

Janusz Kowalski / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski krytycznie odniósł się do fuzji Orlenu z Lotosem na warunkach wynegocjowanych przez polski rząd z Komisją Europejską. Głos zabrał też poseł Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

Zobacz także: Polacy dołączą do obrony Lwowa. “Są ludzie, którzy się nie boją walki i ryzyka”

Zdaniem Kowalskiego fuzja Orlenu i Lotosu “w obecnych warunkach” jest “strategicznym błędem”.

Uważam prywatyzację LOTOS w obecnych warunkach za strategiczny błąd. Polska powinna podjąć pilne rozmowy z KE o zmianie środków zaradczych. Fuzja – tak, ale bez sprzedaży aktywów LOTOS! Dziś KE jest w stanie zaakceptować zmianę warunków fuzji! – napisał.

Według niego Polska nie powinna oddawać nawet części swoich aktywów energetycznych.

Polską racją stanu jest zachować pełną kontrolę nad wszystkimi aktywami energetycznymi w Polsce. Prywatyzacja sektora paliwowego to zawsze ryzyko – podkreślił.

Sprawę skomentował też poseł Robert Winnicki z Konfederacji.

Tusk powinien atakować Komisję Europejską za to, że wymusiła na Polsce takie a nie inne warunki fuzji Orlenu i Lotosu, nie tych, którzy muszą je wykonywać. Ta fuzja z biznesowego punktu widzenia po prostu się broni a Tusk zachowuje się jak kurtyzana co to innych chce cnoty uczyć – wskazał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY