Jacek Bartosiak: Moim zdaniem Amerykanie teraz poczuli krew [+WIDEO]

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jacek Bartosiak

dr Jacek Bartosiak w "Hejt Park" Krzysztofa Stanowskiego / fot. youtube/Kanał Sportowy

Jacek Bartosiak gościł w programie Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Sportowym. Analityk i ekspert ds. geopolityki mówił o wojnie ukraińsko-rosyjskiej. W opinii komentatora, Stany Zjednoczone przerzucą teraz olbrzymią ilość wojska na wschodnią flankę NATO, co będzie bardzo korzystne dla pozycji Polski.
  • Jacek Bartosiak wystąpił na antenie Kanału Sportowego, gdzie mówił o toczącej się wojnie ukraińsko-rosyjskiej
  • Ekspert ds. geopolityki stwierdził, że prezydent Joe Biden ponosi odpowiedzialność za rozochocenie się Moskwy i najechanie Ukrainy
  • Gość programu “Hejt Park” Krzysztofa Stanowskiego wskazuje, że administracja obecnego przywódcy USA od samego początku wykazywała się słabością wobec Rosji
  • Bartosiak przypomniał o propozycjach resetu w stosunkach z Rosją i koncesjach dla Amerykanów w zamian za “brak problemów” w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Ekspert podjął również kwestię niemiecką. W opinii gościa Stanowskiego, Niemcy łudzili się wizją dobrych relacji z Putinem, co opóźniło jasne opowiedzenie się opcją atlantycką
  • Zobacz także: Medyka. Reporter Mediów Narodowych na miejscu: “Dzisiaj nie ma czarnoskórych. Służby działają bardzo sprawnie”

Jacek Bartosiak w “Hejt Park”

Amerykanie będą musieli teraz zrobić wysiłek. Bardzo korzystny dla państwa polskiego, czyli przerzucić wojska na wschodnią flankę na stałe – prawdziwe, ciężkie, stojące, siedzące, strzelające. Nie rotacyjnie, na zasadzie, że wpadną i wypadną, dadzą buzi, pomachają.

 powiedział dr Jacek Bartosiak, komentując sytuację wynikającą z pełnowymiarowego ataku Rosji na Ukrainę.

Moim zdaniem, niestety, Biden ponosi sporą odpowiedzialność za to, co się wydarzyło na Ukrainie. Trump jest bardzo krytykowany w Polsce. Po części słusznie, ale Biden powinien być bardzo krytykowany ze względu na naruszenie bezpieczeństwa państwa polskiego.

– stwierdził gość Kanału Sportowego.

Bartosiak zwrócił uwagę na pewność Niemiec, które początkowo akceptowały posunięcia Rosjan i odmawiały nawet jakichkolwiek form pomocy Ukrainie. Z czasem jednak wraz z coraz większymi stratami Kremla, Berlin zmienił dotychczasową optykę.

Rosjanie poczuli się tak pewni, że rozpoczęli największą wojnę od 1945 roku. Pełnoskalową, w której umiera mnóstwo ludzi, gdzie stopień intensywności walki jest chyba większy niż w czasie Yom Kipur w 1973 roku, które jest benchmarkiem [punktem odniesienia – dop. red] dla operacji wojskowych po II wojnie światowej.

– wskazywał dr Jacek Bartosiak.

Moim zdaniem Amerykanie teraz poczuli krew dlatego, że Rosjanie nie radzą sobie najlepiej. krwawią i będą ponosili straty.

– mówił geopolityk.

Gość Stanowskiego zauważył, że Amerykanie będą musieli poradzić sobie z Rosją, by w dalszej perspektywie stanąć przed wyzwaniami na Pacyfiku i rzucić rękawicę Chińskiej Republice Ludowej.

Wydaje mi się, że pojawiła się koniunktura. Kongres USA jest wściekły. Amerykanie widzą, co się dzieje, widzą umierające dzieci. Jest bardzo dobry moment na wielką ofensywę dyplomatyczną, która doprowadzi do tego, że Stany Zjednoczone wrócą. (…) To znaczy, że czeka nas wielka reforma wojskowości polskiej. Amerykanie będą wymuszać na nas dużo większe wydatki na wojsko, chyba że armia rosyjska przegra z wielkim hukiem i będzie to koniec projektu imperialnej Rosji.

stwierdził gość „Hejt Parku”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kanał Sportowy

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY