Słynny podpalacz złapany. Ukrywał się zagranicą

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Policjanci z grupy śledczej powołanej przez komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie zatrzymali sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu oraz mobilnego punkt szczepień na rynku w Zamościu.
  • Policjanci z Lublina poinformowali o ujęciu 42-letniego mężczyzny, który miał podpalić w sierpniu mobilny punkt szczepień w Zamościu.
  • Mieszkaniec gminy Nielisz jeszcze wcześniej miał podpalić wieże telekomunikacyjne różnych sieci komórkowych technologii 5G.
  • Jak się okazało, mężczyzna uciekł z Polski i osiadł się w Szwajcarii ukrywając się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
  • Zobacz także: Władimir Putin podał warunki zakończenia inwazji

Policjanci ustalili, że rok wcześniej ten sam mężczyzna również dokonał podpalenia. Wtedy jego celem były wieże telekomunikacyjne różnych sieci komórkowych (5G). Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec gminy Nielisz, który od czasu podpalenia budynków przebywał w Szwajcarii. 

W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku, na początku sierpnia doszło do podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu. Funkcjonariusze długo poszukiwali domniemanego podpalacza, którego uchwycono na kamerach. W celu zniszczenia punktu szczepień skorzystał z łatwopalnej substancji, podłożył ogień, a następnie wsiadając na rower uciekł z miejsca zdarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY