Władimir Putin pójdzie na dno? “Łukaszenka już zaczyna kalkulować”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/SERGEI GUNEYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Władimir Putin ukrywa się tam, gdzie kiedyś przebywał Stalin: w bunkrze na Uralu. - donosi niemiecki dziennik "Bild". Według nieoficjalnych doniesień medialnych, prezydent Rosji ma być wściekły z powodu silnego oporu Ukraińców.
  • Władimir Putin ma obecnie rzekomo przebywać w bunkrze w górach Ural
  • Według podawanych przez media szacunków, wojna na Ukrainie kosztuje Rosję około 20 miliardów dolarów dziennie
  • Prezydent Federacji Rosyjskiej ma odczuwać rozczarowanie i wściekłość z powodu słabych postępów armii rosyjskiej
  • Coraz częściej pojawiają się doniesienia o niechęci Aleksandra Łukaszenki do otwartego zaangażowania się w działania zbrojne
  • O komentarz w sprawie niekorzystnej sytuacji dla Rosji został poproszony dr Maciej Milczanowski, wykładowca akademicki i były żołnierz
  • Zobacz także: Witold Waszczykowski: Putin oszukał najprawdopodobniej własną armię

Władimir Putin pójdzie na dno?

Myślę, że trwa wielka walka między Putinem a Łukaszenką. Łukaszenka zaczyna kalkulować, czy warto iść na dno razem z Putinem. Łukaszenka zdaje się grać na czas, chce jak najdłużej odwlec włączenie się, bo widzi, że sytuacja staje się dramatyczna. Pewnie kalkuluje, czy Putin w ogóle się utrzyma przy władzy, bo jeżeli się utrzyma, to na pewno się zemści na Łukaszence, jeśli tych wojsk nie wyśle.

– mówił w internetowym radiu RMF24 dr Maciej Milczanowski.

W tej chwili to, co zostało Rosji, to jest po prostu straszenie świata, straszenie Ukrainy. Straszy bandyta. Tu nie ma już żadnej retoryki politycznej, dyplomatycznej, to wszystko zniknęło, nawet w warstwie propagandowej.

– wskazywał gość Tomasza Weryńskiego.

Deklarowanym celem wojny było to, że Ukraina jest rządzona przez faszystowski reżim i Rosja musi ją uwolnić od tego faszystowskiego reżimu, a zwykli Ukraińcy są przyjaciółmi Rosji, którzy czekają na to uwolnienie. W tej chwili okazuje się, że cała Ukraina z nimi walczy, zwykli ludzie, cywile podejmują walkę, zastępują drogę czołgom.

– mówił dr Milczanowski.

Cały świat widzi, że Putin po prostu straszy i liczy na to, że wszyscy będą się bali atomu. Efekt jest odwrotny dzisiaj, ludzie przestali się bać Rosji. Co ma być, to będzie, ale nie będziemy niewolnikami Putina.

– dodał gość radia RMF24.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY