12 rzeczy, których należy unikać po zabiegu przeszczepu włosów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Firma Meditravel z dumą oferuje przeszczep włosów w Turcji, ponieważ wierzy, że ludzie w każdym wieku powinni być zadowoleni ze swojego wyglądu. Przeszczep włosów w Turcji oferuję niezawodne, naturalne i trwałe efekty. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, czego unikać po powrocie do domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o właściwej pielęgnacji pozabiegowej. Zacznijmy jednak od tego, czym jest przeszczep włosów i jakimi technikami może być wykonany?

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, dzięki któremu przywraca się naturalnie rosnące włosy. Odbudowę włosów wykonuje się na łysiejących obszarach skóry głowy pacjenta. Przeszczep włosów mogą wykonać mężczyźni, jak i kobiety. Jest to mało inwazyjny i bezbolesny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 4 do 8 godzin w zależności od jego rozległości. Nie pozostawia widocznych blizn, daje bardzo naturalne efekty oraz cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji.

Przeszczep włosów w Turcji to możliwa i doskonale działająca metoda dzięki specyficznej charakterystyce włosów rosnących w okolicy dawczej, które są odporne na działanie hormonu odpowiedzialnego  za wypadanie włosów — DHT

Dihydrotestosteron to hormon powstający w wyniku przekształcenia testosteronu w aktywniejszą formę, która silnie oddziałuje na receptory androgenowe. Nadmiar DHT odpowiedzialny jest za łysienie. Włosy w obszarze dawczym są odporne na działanie tego hormonu. Oznacza to, że ten obszar jest odborny na wypadanie włosów. Mieszki włosowe są pobierane z obszaru dawczego i wszczepiane w łysiejące części obszaru biorczego, czyli miejsca objętego łysieniem.

Dlatego przeszczep włosów to w pewnym sensie transfer włosów. Polega na przeniesieniu mieszka włosowego z jednej części skóry głowy na drugą.

Przeszczep włosów brody odbywa się  w ten sam sposób, jak przeszczep włosów na głowie. Obszar dawczy, czyli potylica może być wykorzystany do zagęszczenia lub poprawienia linii brody i wąsów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Ekstrakcja jednostek pęcherzykowych, czyli przeszczep włosów metodą FUE, polega na tym, że lekarz nie wycina paska skóry głowy z obszaru dawczego. Zamiast tego oddziela się jednostki pęcherzykowe od otaczającej tkanki. Tutaj lekarz lub technik medyczny wykonuje małe, okrągłe nacięcie wokół mieszka włosowego. Następnie jednostka pęcherzykowata (graft) jest bezpośrednio wyciągana ze skóry głowy.

Proces ten jest powtarzany przez osobę przeszczepiającą włosy, aż zostanie pobrana wystarczająca liczba graftów. Czas trwania procesu różni się w zależności od liczby graftów możliwych do przeszczepienia.

Należy zauważyć, że po pobraniu przeszczepów, w łysiejącym obszarze skóry głowy tworzone są małe kanaliki. Do tej procedury używa się cienkiego narzędzia igłowego. Następnie grafty są przeszczepiane w miejsce biorcze. W metodzie przeszczepu włosów FUE możemy przeszczepić aż 5000 graftów podczas jednego zabiegu.

Po przeszczepie włosów FUE czas rekonwalescencji zajmuje od 7 do 11 dni.

Przeszczep włosów metodą DHI

Obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technik przeszczepu włosów. Pobieranie graftów odbywa się w taki sam sposób jak przy metodzie micro FUE, różni się jednak sposobem otwierania kanałów i wszczepiania graftów. W metodzie DHI otwieranie kanałów i wszczepianie graftów odbywa się w tym samym momencie przy użyciu specjalnego implantera (zwanego piórem Choi). W tej metodzie nie jest konieczne golenie całej głowy.

Osoby cierpiące na łysienie trakcyjne, częściowe lub posiadające zakola, są najlepszymi kandydatami do przeszczepu włosów metodą DHI.

Czas rekonwalescencji po przeszczepie włosów DHI wynosi od 7 do 11 dni.

Niektórzy lekarze przeszczepiający włosy mogą stosować metody hybrydowe, wykonując zarówno przeszczep włosów FUE, jak i DHI dla różnych obszarów skóry głowy.

Zatem jakich rzeczy należy unikać po wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów w Turcji, aby uzyskać najlepsze efekty?

12 rzeczy, których należy unikać po zabiegu przeszczepu włosów

1. Prowadzenie samochodu

Pacjenci, którzy boją się zabiegu i chcą poczuć się bardziej zrelaksowani, mogą skorzystać z miękkiej sedacji. Celem wykorzystania miękkiej sedacji jest odprężenie, zmniejszenie napięcia mięśni, nie zaburzając jednocześnie całkowicie świadomości Pacjenta.

Jeśli otrzymałeś środek uspokajający, nie prowadź samochodu przez następne 24 godziny. Upewnij się, że masz kogoś, kto zawiezie Cię na zabieg oraz odwiezie Cię do hotelu po jego zakończeniu.

2. Spanie na płasko i brzuchu

Aby zmniejszyć ryzyko obrzęku, przez pierwsze siedem dni po zabiegu należy spać z podniesioną głową. Staraj się utrzymać głowę uniesioną o 45 stopni.

Niektórzy Pacjenci stwierdzają, że muszą spać tylko przez kilka dni z uniesioną głową. Pamiętaj jednak, że nie każdy odczuwa obrzęk po przeszczepie włosów. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od ogólnego stanu zdrowia.

Wielu z nas śpi na brzuchu lub rzuca się i odwraca w nocy. Należy jednak uważać w pierwszym tygodniu po zabiegu przeszczepu włosów, aby nie spać na brzuchu lub boku. Nie pocieraj nowej linii włosów o poduszkę. W celu zapewnienia stabilizacji Meditravel zaleca pacjentom spać ze specjalną poduszką, którą otrzymują w klinice po przeszczepie włosów.

3. Zapominanie o lekach

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić po zabiegu przeszczepu włosów w Turcji, jest zignorowanie i zapominanie o braniu leków, które otrzymaliśmy od lekarza. Antybiotyk i pozostałe leki, które dostałeś przed zabiegiem przeszczepu włosów w klinice, należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Zażywaj leki z posiłkiem, jeśli jest to zalecane na etykiecie. Przyjmowanie niektórych leków na pusty żołądek może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie należy przyjmować leków nasennych, a także pamiętaj, że każdy inny lek nie przepisany przez lekarza skonsultować.

4. Stosowanie masażera do skóry głowy

Nie należy stosować masażera do skóry głowy, ponieważ może prowadzić to do uszkodzenia świeżych przeszczepów. Masaże można wykonywać jedynie za pomocą opuszków palców. Masaż należy rozpocząć 2 tygodnie po zabiegu, najlepiej dwa razy dziennie, po 10 minut, minimum przez rok.

5. Nieodpowiednie mycie skóry głowy po zabiegu przeszczepu włosów

Pierwsze mycie głowy należy wykonać po dwóch dniach od zabiegu przeszczepu włosów w Turcji. Upewnij się, że Twoje paznokcie nie są za długie i pamiętaj, aby dokładnie umyć dłonie przed wykonaniem procedur mycia skóry głowy. W celu umycia obszaru biorczego, czyli miejsca przeszczepionych włosów, należy delikatnie nałożyć szampon, który otrzymaliśmy w klinice, a następnie ostrożnie go wklepać, unikając przy tym tarcia. Szampon należy spłukać ciepłą wodą. Nie kieruj strumienia wody bezpośrednio na skórę głowy. Zamiast tego użyj kubka do spłukania szamponu z włosów. Do wysuszenia skóry głowy należy użyć delikatnego ręcznika kuchennego. Przyciskaj papier lekko do skóry, unikając przy tym tarcia i rozcierania. Tak ostrożne mycie głowy powinno trwać przez minimum 2 tygodnie od zabiegu przeszczepu włosów w Turcji.

6. Farbowanie włosów

Nie należy farbować włosów w ciągu 6 miesięcy od przeszczepu włosów. Jeśli czujesz, że nie możesz wytrzymać tych 6 miesięcy bez farbowania, zrób to na krótko przed zabiegiem. Nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych związanych z farbowaniem włosów przed zabiegiem przeszczepu włosów. Natomiast po zabiegu chemikalia znajdujące się w farbie do włosów mogą zagrozić sukcesowi przeszczepionych mieszków włosowych.

7. Zapominanie o piciu wody

Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędna do życia, ale często zapominamy, że nawodnienie jest jeszcze ważniejsze przed i po przeszczepie włosów. Im bardziej jesteś nawodniony, tym szybciej się zregenerujesz. Spędzenie kilku tygodni na świadomym wypiciu 10% więcej wody może mieć ogromny wpływ na cały proces rekonwalescencji i zmniejsza powstały obrzęk i opuchliznę po zabiegu. Aby upewnić się, że pijesz wystarczającą ilość wody, zalecamy pobranie na telefon aplikacji przypominającej o wypiciu kubka wody co godzinę.

8. Wychodzenie na słońce

Unikaj wystawiania skóry głowy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez pierwsze 6 miesięcy po przeszczepie włosów. Jeśli musisz w tym czasie wyjść na zewnątrz, chroń skórę głowy specjalnym kapeluszem, który otrzymasz w klinice po zabiegu przeszczepu włosów w Turcji. Po upływie 11 dni od zabiegu możesz zacząć nosić własne nakrycie głowy.

9. Uprawianie sportów

W pierwszych dniach po przeszczepie włosów nie wykonuj intensywnych ćwiczeń ani żadnej innej formy wysiłku. Do jakiejkolwiek aktywności fizycznej można powrócić po miesiącu od zabiegu przeszczepu włosów. Po dwóch tygodniach od zabiegu możesz zacząć wykonywać minimalną aktywność fizyczną. Joga, lekki trucht czy rowerek. Pamiętaj, aby stopniowo wdrażać intensywność ćwiczeń po zabiegu.

10. Pocenie się

Niestety nie wystarczy uniknąć forsownych ćwiczeń po przeszczepie włosów wTurcji. Unikaj wszelkich innych czynności, które mogą powodować silne pocenie się, takich jak relaks w saunie. W przypadku sauny ponowne korzystanie może wrócić po miesiącu od przeszczepu włosów natomiast jeżeli chodzi o solarium, korzystać możemy z niego dopiero po upływie 6 miesięcy.

11. Picie alkoholu i palenie

Alkohol jest środkiem moczopędnym, co oznacza, że Cię ​​odwadnia. Może to wydłużyć czas regeneracji i zwiększyć ryzyko infekcji. Co więcej, może podnieść ciśnienie krwi do niebezpiecznego poziomu i zmniejszyć dopływ krwi i ważnych składników odżywczych do głowy. Unikaj alkoholu przez pierwsze pięć dni po zabiegu.

Jeśli jesteś osobą palącą, spróbuj rzucić palenie na kilka miesięcy przed przeszczepem włosów lub po prostu je ograniczyć. Palenie może podnieść ciśnienie krwi do niebezpiecznego poziomu. Pamiętaj, że przepływ krwi jest niezbędny do wzrostu nowych, zdrowych włosów. Powstrzymuj się od nikotyny, takiej jak e-liquidy, papierosy, cygara, gumy nikotynowe i plastry nikotynowe przez pierwszy miesiąc po leczeniu.

12. Nie unikanie soli i jedzenie fast foodów

Fast food jest wygodny i możesz nie mieć ochoty na gotowanie podczas regeneracji i powrotu do zdrowia. Jednak odżywianie jest prawie tak samo ważne jak zdrowy przepływ krwi i odpowiednie nawodnienie w okresie rekonwalescencji. Twoje włosy potrzebują wielu składników odżywczych, aby rosły gęste, zdrowe, miękkie, gładkie, mocne i piękne.

Niestety fast foody są zazwyczaj pozbawione składników odżywczych i pełne pustych kalorii i soli, która zwiększa obrzęk po zabiegu przeszczepu włosów, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie. Jeśli masz problemy z dostarczeniem wystarczającej ilości składników odżywczych w swojej diecie, poszukaj suplementu zawierającego wapń, magnez, białko, żelazo, witaminę B6, cynk, biotynę i dużo białka. Pamiętaj jednak, aby skonsultować suplementację z lekarzem.

Równie ważne, jak unikanie fast foodów, jest unikanie napojów gazowanych, przetworzonych soków, wypieków i innych produktów spożywczych zawierających dużo cukru. Te pokarmy i napoje nie tylko nie zawierają składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowia włosów, ale mogą również powodować problemy z poziomem cukru we krwi, które przedłużą okres regeneracji.

Umów się na wstępną konsultację już dziś

Nie ma znaczenia, czy Twoja drastyczna utrata włosów jest spowodowana genami, lekami, wiekiem, stresem lub innymi czynnikami. Przeszczep włosów w Turcji może poprawić Twoją pewność siebie, szczęście i poczucie własnej wartości. Są jednak pewne rzeczy, których należy unikać, aby zapewnić szybki i komfortowy powrót do zdrowia po przeszczepie włosów.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, czego unikać po zabiegu przeszczepu włosów, kosztach przeszczepu włosów i efektach przeszczepu włosów, skontaktuj się z Meditravel już dziś, aby umówić się na wstępną darmową konsultację online.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY