Rosjanie panikują? Brakuje gotówki w bankach, długie kolejki do bankomatów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Tocząca się wojna z Ukrainą i kolejne ogłaszane sankcje wprowadziły Rosjan w panikę? Według doniesień mediów, w bankach i bankomatach m.in. w rosyjskiej stolicy jest problem z wypłatą większej ilości gotówki. Tworzą się długie kolejki.

Zobacz także: Ukraina: Mężczyźni w wieku 18-60 lat z zakazem wyjazdu z kraju

Z uwagi na zwiększoną liczbę wypłat pieniędzy, w niektórych miejscach zabrakło gotówki w bankomatach. Rosyjskie banki jednak uspokajają, że docelowo banknotów nie zabraknie.

O problemach z wypłatą z bankomatu donoszą też zwykli Rosjanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Takie informacje pojawiają się również w mediach gospodarczych.

Z kolei drugi co do wielkości bank Rosji, WTB (VTB), wysłał do swoich klientów list z rekomendacją, by nie przeprowadzali czasowo żadnych operacji w euro i dolarach. podobne rekomendacje wydał w stosunku do firm.

Jak zwraca uwagę gospodarczy portal RBK, podobnie jak w marcu 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję, tak w ostatnich miesiącach kasy i bankomaty rosyjskich banków zostały zasilone zapasami gotówki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY