Polska, Czechy i Szwecja nie jadą na baraże do Rosji. Jest wspólne oświadczenie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piłka meczowa Euro 2020.

Piłka meczowa Euro 2020. / Fot. flickr.com

Piłkarskie reprezentacje Polski, Czech i Szwecji nie zamierzają zagrać w meczach baraży eliminacji do Mistrzostw Świata, jeżeli odbędą się one na terenie Rosji. Wystosowali w tej sprawie wspólne oświadczenie.

Zobacz także: Trwa atak Rosji na Ukrainę [FOTORELACJA]

Oświadczenie federacji piłkarskich Polski, Szwecji i Czech

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji.

W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pzpn.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY