Kolejki do części stacji paliw na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak relacjonują lokalne media, na części stacji paliw na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu ustawiają się kolejki samochodów na polskich i ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Na jednej ze stacji w okolicach Lublina miało z kolei dojść do bójki.

Zobacz także: “Nie dla wojny!”. Rosjanie wyszli na ulice w ramach protestu [+FOTO, WIDEO]

Według informacji przekazanych przez Punkt Informacji Drogowej GDDKiA, w miejscowości Werbkowice (pow. hrubieszowski) droga krajowa nr 74 prowadząca do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie została zablokowana.

Pojazdy, oczekujące w kolejce przed stacją benzynową, blokują pas ruchu na długości ok. 300 m – czytamy w komunikacie PID.

Jak przekazał “Kurier Lubelski”, powołując się na wypowiedź mieszkańca, kierowcy tankują baki do pełna, a często napełniają także dodatkowe kanistry.

Z kolei na stacjach w okolicach Lublina ma brakować paliwa. Na jednej z nich miało też dojść do bójki w okolicach dystrybutora – poinformował “Kurier Lubelski”.

Kolejki do stacji benzynowych ustawiły się także w okolicach takich miast jak Chełm czy Zamość. – Wzmożony ruch i długie kolejki widać zwłaszcza na terenach przygranicznych – podkreślił “Kurier Lubelski”.

Za około 2 godziny skończy się paliwo na Orlenie w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Mieszkańcy wpadli w panikę i niemalże szturmują stacje benzynowe. Tankują tam też m.in. żandarmeria wojskowa i straż pożarna – poinformowała z kolei po godzinie 15 Interia.

Według informacji przekazanych przez Interię, podobne kolejki mają ustawiać się także przy stacjach paliw na Podkarpaciu. Pojawiają się także informacje o kolejkach w innych regionach.

Na niektórych stacjach wprowadzono ograniczenia.

To wcale nie jest biznes życia, bo czym ja jutro będę handlował. Stacji nie zamknę. Hurtownie obiecują dostawę za 3 dni, ale nie wiem czy będzie. W tym momencie oleju napędowego już nie mam, kończy się benzyna. Wprowadziłem ograniczenia i można kupić 30 litrów – mówi Andrzej Furlepa z Mircza (powiat Hrubieszów).

Problemy także na Mazowszu.

Na stacjach jest ogromny ruch. Wszyscy tankują paliwo. Przed stacjami ustawiają się długie kolejki samochodów. Tego typu sytuacje były notowane od godzin porannych w Polsce wschodniej. Obecnie dzieje się tak w pozostałych częściach kraju – podał portal sad24.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kurierlubelski.pl, interia.pl, lublin112.pl, facebook.com, dziennikwschodni.pl, sad24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY