Unijna komisarz chwali polski rząd… za imigrantów z Ukrainy

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zastępczyni rzecznika praw obywatelskich Hanna Machińska (L) i komisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson (P) podczas powitania przed spotkaniem w Biurze RPO w Warszawie

Zastępczyni rzecznika praw obywatelskich Hanna Machińska (L) i komisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson (P) podczas powitania przed spotkaniem w Biurze RPO w Warszawie. / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Unijna komisarz ds. polityki wewnętrznej Ylva Johansson pochwaliła polski rząd za jego gotowość do przyjęcia imigrantów z Ukrainy.
  • Możliwe jest także dodatkowe wsparcie finansowe dla Polski, jeżeli sytuacja się pogorszy – zapowiedziała Ylva Johansson.
  • Komisarz zbadała Ośrodek dla Cudzoziemców w Lesznowoli i uznała go za “najlepiej wyposażony”.
  • W razie ogromnej liczby osób ubiegających się o azyl w Polsce, możliwa będzie ich relokacja do innych krajów Unii – wskazała.
  • Zobacz także: Bąkiewicz o Tusku krytykującym stan Wojska Polskiego: Hipokryta

Pochwała pani komisarz

Unijna komisarz ds. polityki wewnętrznej Ylva Johansson pochwaliła polski rząd za jego gotowość do przyjęcia imigrantów z Ukrainy:

Jestem przekonana, że polskie zdolności pod tym względem są dobre, polskie władze zrobiły dużo, żeby się przygotować i mają plany awaryjne. Miałam dobrą rozmowę na temat polskich planów awaryjnych, przygotowanych na wypadek, gdyby sytuacja na Ukrainie znacznie się pogorszyła i do Polski zaczęli napływać migranci i uchodźcy.

Socjalistyczna polityk zapowiedziała również “finansowe wsparcie” ze strony Unii Europejskiej w tej sprawie, jednak nie podała konkretnej kwoty:

Możliwe jest także dodatkowe wsparcie finansowe dla Polski, jeżeli sytuacja się pogorszy. Teraz musimy skupić się na jednoczeniu Unii oraz na sankcjach, które jako cel mają wywarcie takiej presji na Putina, żeby do takiej sytuacji nie doszło.

Unijny rekonesans

Członkini Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, będąc w Polsce, zbadała Ośrodek dla Cudzoziemców w Lesznowoli i uznała go za “najlepiej wyposażony”. Choć tematem rozmów z władzami Polski nie była relokacja migrantów, powiedziała:

W razie ogromnej liczby osób ubiegających się o azyl w Polsce, możliwa będzie ich relokacja do innych krajów Unii. Oczywiście jeżeli Polska będzie tego chciała.

Zaapelowała również o zniesienie restrykcji w regionie przygranicznym.

Teraz jest na to czas, jak również na zniesienie restrykcji, wprowadzenie pełnej przejrzystości i zapewnienie pełnej dostępności dla prasy oraz organizacji pozarządowych do tego przygranicznego terenu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY