Konfederacja przeciwna Lex Czarnek. Posłowie dementują poparcie dla tego projektu [+WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posłowie Konfederacji Artur Dziambor i Michał Urbaniak.

Posłowie Konfederacji Artur Dziambor i Michał Urbaniak. / Fot. YouTube/Konfederacja

Posłowie Artur Dziambor oraz Michał Urbaniak zabrali głos na konferencji prasowej w Sejmie, przedstawiając główne założenia programu Konfederacji dla edukacji. Opierają się one na decentralizacji systemu szkolnictwa, czego propozycją ma być opiekuńczo-edukacyjny. Posłowie tym samym zaprzeczają kłamstwom w przestrzeni publicznej, które głoszą, że ich partia poparła rządowy projekt, tzw. Lex Czarnek.

Formacja postanowiła przypomnieć swój program w zakresie szkolnictwa.

Konfederacja od samego początku opierała swój program dla edukacji na decentralizacji polskiego szkolnictwa i dużym wpływie rodziców na edukację. Zapisaliśmy to w programie „Polska Na Nowo” przedstawionym w lipcu 2021 roku. Tak jak bon opiekuńczo-edukacyjny – powiedział poseł Michał Urbaniak.

Ta ustawa centralizuje edukację, a my mówimy o decentralizacji – dodał Artur Dziambor.

Konfederacja nie głosowała za Lex Czarnek

Artur Dziambor zdementował kłamstwa, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat poparcia przez Konfederację ustawy szefa resortu edukacji.

Całe nasze koło zagłosowało przeciwko Lex Czarnek, tymczasem w przestrzeni publicznej pojawiały się tezy, że Konfederacja wspiera PiS przy tej ustawie. Jest to kłamstwo – podkreślił.

Tak samo poseł Konfederacji zdementował doniesienia na temat kandydatury Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, na listach Konfederacji.

Nie ma żadnego takiego ruchu. Dementujemy to i prosimy o tym nie dywagować – powiedział Dziambor.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY