Zbigniew Krysiak: Niemcy z Putinem zatopią Unię Europejską

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Krysiak

Wiemy, że gospodarka UE jest coraz mniej efektywna, a to kolejny gwóźdź do trumny – mówi w rozmowie z portalem tvp.info prof. Zbigniew Krysiak z SGH. / fot. youtube/Kongres 590

Zbigniew Krysiak w rozmowie z portalem tvp.info ostrzega, że nieoficjalny sojusz niemiecko-rosyjski spowoduje załamanie gospodarki Unii Europejskiej.
  • Zbigniew Krysiak z SGH udzielił wywiadu portalowi tvp.info, w którym poruszył kwestię panoszącej się w Europie inflacji
  • Profesor Krysiak zwrócił uwagę, że wzrost poziomu inflacji w Niemczech jest najwyższy od 1949 roku
  • Ekonomista stwierdził, że za rekordowy wzrost cen usług i produktów odpowiadają wyższe ceny gazu oraz polityka klimatyczna UE
  • W opinii Krysiaka, wyższe ceny gazu to efekt cichego porozumienia Berlina z Moskwą
  • Zobacz także: Mariusz Błaszczak: Oczekujemy poważnych sankcji, a nie symbolicznych

Zbigniew Krysiak: Politycy działają wbrew zasadom ekonomii

Zdaniem profesora, włodarze Unii Europejskiej działają wbrew logice i tradycji ekonomicznej. Widać to zwłaszcza w obszarze wymuszanej polityki klimatycznej.

To jest jakieś szaleństwo wbrew zasadom ekonomicznym. Jeśli mówimy o negatywnym wpływie CO2 na otoczenie, to zwykle szacujemy, jaki on wnosi koszt dla otoczenia. Jeśli ten koszt wynosi 40 euro za tonę, to dlatego, że ta tona powoduje szkody w otoczeniu na 40 euro. Wtedy tyle powinien wynosić podatek, aby pokryć straty. W ekonomii są to znane prawa, stosowane od wielu lat. Dziwne, że teraz Niemcy stają wbrew tym zasadom.

mówił ekonomista SGH.

Inflacja kosztowa nadal rośnie, a to znaczy, że nie można czekać, aż ten statek zatonie. Wiemy, że gospodarka UE jest coraz mniej efektywna, a to kolejny gwóźdź do trumny.

– mówił profesor w rozmowie z portalem tvp.info.

Profesor Krysiak komentował wzrost poziomu inflacji w Niemczech, który jest najwyższy od 1949 r.

– Mamy rosnącą inflację w całej Europie. Winne są dwa podstawowe czynniki. Pierwszy to ceny gazu rosnące na skutek kooperacji Niemców z Putinem, w tym blokowanie dostaw. Drugi czynnik to tzw. nieuzasadniony podatek, czyli ceny emisji CO2

– tłumaczył ekonomista z SGH.

Ceny gazu powędrowały kilkukrotnie w górę. To się odbiło rekordową inflacją po stronie konsumenta. Niemcy są same sobie winne, ale w ten sposób niszczą też gospodarki innych państw, w tym Polski.

– wskazywał Zbigniew Krysiak.

Te wszystkie absurdy wynikają ze stanowiska Niemiec we współpracy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jeśli nic się nie zmieni, Niemcy zatopią nie tylko sami siebie, ale również Unię Europejską.

tłumaczył profesor.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY