Jackowski wykluczony z klubu PiS. “Usuwanie z klubu osób wiernych programowi wyborczemu nie jest receptą na błędy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Maria Jackowski

Jan Maria Jackowski / Fot. Youtube/RMF24

Senator Jan Maria Jackowski został dzisiaj wieczorem wykluczony z klubu PiS - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
  • Za usunięciem senatora Jackowskiego, jak poinformował on sam, było 152 parlamentarzystów, podczas gdy obecnych na posiedzeniu było 167.
  • Według rzeczniczki PiS, powodem wykluczenia było “naruszenie regulaminu i statutu”. Przeciwnego zdania jest senator Jackowski. Wniosek o wykluczenie Jackowskiego złożył szef klubu Ryszard Terlecki.
  • Usuwanie z klubu osób wiernych programowi wyborczemu nie jest receptą na błędy (kryzys) obozu rządzącego. Taka formacja jest niezdolna do odnowy – jest niezdolna do zwyciężania – stwierdził Jan Maria Jackowski w wydanym oświadczeniu.
  • Zobacz także: Putin z cichym wsparciem z Berlina i Paryża. Kawęcki: To konsekwencja tej sytuacji [NASZ WYWIAD]

Klub zdecydował

Za usunięciem senatora Jackowskiego, jak poinformował on sam, było 152 parlamentarzystów, podczas gdy obecnych na posiedzeniu było 167 parlamentarzystów. Jak dodał polityk, nie został on dopuszczony do głosu podczas posiedzenia klubu.

Jak widać zasada Audiatur et atleta para /należy wysłuchać drugiej strony/ w PiS nie jest stosowana – skomentował.

Niepokorny senator

Według rzeczniczki PiS, powodem wykluczenia było “naruszenie regulaminu i statutu”. Przeciwnego zdania jest senator Jackowski. Wniosek o wykluczenie Jackowskiego złożył szef klubu Ryszard Terlecki.

Po moich wypowiedziach publicznych, w których wskazywałem na błędy i odejścia od programu, przedstawiciele najwyższego kierownictwa obozu rządowego potwierdzali moją diagnozę i w ten sposób przyznawali mi rację, jednak nadał nie było miejsca na dyskusję wewnątrz ugrupowania. Usuwanie z klubu osób wiernych programowi wyborczemu nie jest receptą na błędy (kryzys) obozu rządzącego. Taka formacja jest niezdolna do odnowy – jest niezdolna do zwyciężania. Znane jest retoryczne pytanie Norwida: „Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala, czy ten, co mówić o tem nie pozwala?” – stwierdził Jan Maria Jackowski w wydanym oświadczeniu.

Senator zadeklarował, że będzie teraz parlamentarzystą niezrzeszonym. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się ubiegał o reelekcję w kolejnych wyborach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

niezalezna.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY