Andrzej Duda nie wytrzymał: “Sankcje natychmiast!”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda / Fot. Youtube

Andrzej Duda odniósł się w mediach społecznościowych do działań Rosji na wschodzie Ukrainy. Polski prezydent zaapelował, by jak najszybciej nałożyć sankcje na Moskwę.
  • Andrzej Duda zareagował na najnowsze poczynania Rosji dotyczące Ukrainy oraz republik separatystycznych
  • Prezydent Władimir Putin wygłosił w poniedziałek orędzie do narodu oraz uznał niepodległości republik ludowych w Donbasie
  • Rosyjski przywódca zarzucił Ukrainie dokonywanie zbrodni wojennych; Putin zamierza wesprzeć separatystów regularnym wojskiem
  • Zobacz także: Władimir Putin podjął kolejną decyzję. Rosyjskie wojsko wkracza do Donbasu

Andrzej Duda apeluje o sankcje na Rosję

Od tygodni rosyjskie wojska koncentrują się przy granicy z Ukrainą. Działania te wywołują poważne obawy w krajach zachodnich, których przywódcy uważają, że istnieje ryzyko działań zbrojnych ze strony tego kraju. Moskwa twierdzi, że nie ma takich planów, jednocześnie żądając od USA i NATO gwarancji o nierozszerzaniu Sojuszu o Ukrainę oraz odsunięcia jego infrastruktury od granic Rosji.

Liderzy wspieranych przez Rosję separatystów w Donbasie ogłosili mobilizację i ewakuację do Rosji ludności cywilnej z podległych im obszarów, powołując się na jakoby planowaną przez Ukrainę ofensywę w Donbasie. Armia ukraińska zaprzecza, by prowadziła i planowała działania ofensywne w Donbasie.

Do działań prezydenta Rosji Władimira Putina odniósł się prezydent Andrzej Duda.

W sytuacji, gdy Prezydent Rosji podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie wieków (XX i XXI), potrzeba wielkiej jedności i zdecydowanej postawy NATO, UE i krajów naszego regionu. Tylko twarda postawa i polityczna obrona Ukrainy może zatrzymać agresora. Sankcje natychmiast!

– napisał na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY