Znany reżyser Xawery Ż. usłyszał zarzuty prokuratorskie

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Xawery Ż.

Xawery Ż. / Fot. YouTube

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga postawiła zarzuty posiadania narkotyków znanemu reżyserowi Xaweremu Ż. Poinformowała o tym rzecznik prokuratury Katarzyna Skrzeczkowska.

Znany reżyser Xawery Ż. usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków — poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe w Warszawie skierowała w dniu 17 lutego 2022r. akt oskarżenia przeciwko Xaweremu Ż. sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 14 października 2021 r. w Warszawie. Wówczas o godz. 4.50 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Subaru. Za kierownicą siedział znany reżyser Xawery Ż.

– dodała rzecznik Skrzeczkowska.

Przeszukujący auto policjanci znaleźli „folię z zawartością suszu roślinnego”. Zachowanie kierowcy wskazywało na odurzenie marihuaną, którą miał przy sobie.

Wykonane w toku postępowanie opinie potwierdziły, że substancja, którą posiadał Xawery Ż. w ilości 0,975 g netto, jest to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto kierowca w momencie prowadzenia pojazdu miał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy, co miało wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych.

– dodała pani rzecznik.

W skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzuca się Xaweremu Ż. popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli osiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. W postępowaniu wykroczeniowym reżyser odpowie za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY