Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 21 do 27 lutego: demonstracje, pikiety, spotkania

tylko u nas
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
siedlecki marsz Żołnierzy Wyklętych

Zaproszenie na III Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych / Fot. Organizatorzy

By Polska przetrwała, Polaków trzeba uświadamiać co do rzeczywistości, która ich otacza, i która oddziałuje na ich życie, co do korzeni rzeczywistości dzisiejszej, które tkwią w przeszłości. Współcześni ludzi często rzeczywistość postrzegają ahistorycznie, nie linearnie – widząc tylko to, co dziś. Nie są świadomi przyczyn dnia dzisiejszego ani skutków, jakie przyniesie dzień dzisiejszy w przyszłości. Patologia takiego ułomnego postrzegania rzeczywistości jest niezwykle groźna dla życia społecznego.

21 lutego poniedziałek

Klub imienia Romana Dmowskiego zaprasza na spotkanie nt. “Atlantyzm na polskiej prawicy”. Gościem Klubu będzie publicysta “Chrobrego Szlaku” red. Ronald Lasecki. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 lutego o 18:30 w Łodzi przy ul. Próchnika 1 lok. 321 (domofon nr 88, III piętro).

22 lutego wtorek

Centralny Przystanek Historia zaprasza na dyskusję online „Polska polityka wschodnia 1918-1939” z cyklu „Historia zza kulis”. Będą o tym dyskutować: dr Krzysztof Rak i dr Maciej Zakrzewski. Prowadzenie: Rafał Dudkiewicz. Spotkanie odbędzie się 22 lutego (wtorek) o godz. 17:30. Transmisja na kanale IPNtv. Spotkanie bez udziału publiczności

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na prezentację najnowszego numeru „CzasyPisma” nr 2(20)/2021, która odbędzie się 22 lutego (wtorek) o godz.12.00 w Centralnym Przystanku Historia w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25). Uczestnicy: dr Bogusław Tracz, Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN Katowice, dr hab. Adam Dziurok, prof. UKSW, Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN Katowice, dr Józef Zalewski, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Alicja Mironiuk-Nikolska, główny inwentaryzator Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Prowadzenie: Ryszard Mozgol, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Katowice. Spotkanie bez publiczności. Transmisja online na YouTube IPNtv.

Centralny Przystanek Historia zaprasza na dyskusję online „Polak, Żyd czy komunista? Problem tożsamości elity władzy w powojennej Polsce” z cyklu „Polska na froncie sporów cywilizacyjnych”. W panelu udział wezmą: dr hab. Grzegorz Berendt, dr hab. Mirosław Szumiło. Prowadzenie: dr Barbara Stanisławczyk-Żyła. Spotkanie odbędzie się 22 lutego (środa) o godz. 15:00. Wydarzenie bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach IPNtv oraz Przystanek Historia.

27 lutego niedziela

Niedziela 17:00. III Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Skwer im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Stowarzyszenie Patriotyczne Siedlce wraz z zaprzyjaźnionymi organizacjami serdecznie zapraszają na uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta w hołdzie Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY