Joe Biden spotka się z Putinem, ale stawia jeden warunek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Joe Biden / fot. PAP/EPA/MIKE THEILER / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Joe Biden wyraził chęć odbycia spotkania z Władimirem Putinem, ale tylko pod warunkiem, że Kreml nie dokona inwazji na Ukrainę.
  • Joe Biden zgodził się na propozycję rozmów w cztery oczy z Władimirem Putinem
  • Rzeczniczka Bialego Domu Jen Psaki wydała oświadczenie w tej sprawie
  • Oświadczenie było odpowiedzią na propozycję prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który zabiegał o zorganizowanie spotkania obydwu prezydentów
  • Amerykańskie służby wywiadowcze twierdzą, że Kreml wydał już rozkazy do rozpoczęcia inwazji
  • Zobacz także: Obywatele RP kolejny raz usiłowali zablokować w Hajnówce Marsz Żołnierzy Wyklętych

Joe Biden stawia warunek

Prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z Władimirem Putinem, ale tylko pod warunkiem, że Rosja nie zaatakuje Ukrainy w najbliższych dniach.

Jak wielokrotnie jasno deklarował prezydent, jesteśmy zaangażowani na rzecz dyplomacji, aż do momentu rozpoczęcia inwazji. Sekretarz Blinken i minister spraw zagranicznych Ławrow mają spotkać się w tym tygodniu w Europie, o ile Rosja nie zdecyduje się na działania militarne. Prezydent Biden zaakceptował co do zasady propozycję spotkania z prezydentem Putinem po tych rozmowach.

 – napisała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, podkreślając, że warunkiem spotkania jest powstrzymanie się od napaści na Ukrainę.

Psaki dodała, że Stany Zjednoczone są gotowe zarówno do podjęcia kroków dyplomatycznych, jak i nałożenia dotkliwych sankcji w przypadku wybuchu otwartego konfliktu.

A obecnie Rosja zdaje się kontynuować przygotowania do napaści na Ukrainę na pełną skalę w bardzo krótkim czasie.

 – zaznaczyła Psaki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY