Dziś miał rozpocząć działalność serwis społecznościowy Trumpa – TRUTH Social

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Donald Trump / Fot. Wikimedia Commons

Dziś miał rozpocząć działalność serwis społecznościowy Trumpa Truth Social (Prawda Społeczna). Miał on działać na zasadzie podobnej do Twittera. Jednak pod adresem strony widnieje informacja o błędzie 1200. Zapewne jest to wynikiem ogromnego zainteresowania serwisem społecznościowym, w którym normalni ludzie nie będą cenzurowani przez korporacje.

Zobacz także: Kto odpowiada za ludobójstwo wołyńskie? Ostre spięcie między ks. Isakowiczem-Zaleskim a politykiem PiS

Właścicielem Truth Social jest Trump Media & Technology Group. Były prezydent USA postanowił stworzyć własne media społecznościowe, kiedy w został rok temu zbanowany przez Facebooka.

Jak można się dowiedzieć „Truth Social opiera się na Mastodon, darmowym oprogramowaniu o otwartym kodzie źródłowym, które jest udostępniane na licencji AGPLv3 . AGPLv3 wymaga, aby każdy pochodny kod źródłowy był publicznie dostępny” – warunek ten został przez Truth Social spełniony.

Według Wikipedii „Truth Social jest mocno wzorowany na Twitterze. […] użytkownicy będą mogli zamieszczać posty […] oraz udostępniać posty innych użytkowników […]. Platforma będzie również zawierać kanał informacyjny […], a także system powiadomień”.

Z witryny „App Store”, z której można pobrać aplikacje do kontaktu z telefonów z serwisem, można się dowiedzieć, że Truth Social ma być miejscem wymiany poglądów, w którym nie cenzuruje się patriotów. Na serwisie będzie można zamieszczać linki, posty, zdjęcia, filmy, kontaktować się z innymi użytkownikami – osobami i organizacjami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY