SZOK! Lewak Kapela znokautował Kossakowskiego w walce MMA

Dodano   12
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zwycięstwo znanego lewaka Jasia Kapeli w gali Prime MMA w łódzkiej Atlas Arenie w pierwszej rundzie nad Ziemowitem Kossakowskim ucieszyło zapewne wszystkich zwolenników lewicy w naszym kraju. W jednej chwili Jaś Kapela z błazna przeistoczył się w gieroja.

Walka Ziemowita Kossakowskiego z Janem Kapelą miała podtekst polityczny. Pojedynek był zapowiadany, jako symboliczne starcie prawicy z lewicą.

Kossakowski był zdecydowanym faworytem. Miał lepszy zasięg. Kapela spokojnie zaczął, szukał niskich kopnięć i w ten sposób próbował skracać dystans.

Po stójkowej wymianie Kossakowski wpadł w gilotynę. Kapela dobrze zapiął duszenie i prawicowy dziennikarz znalazł się w tarapatach. Wyszedł z gilotyny, ale Kapela nie wypuścił szansy. Nie pozwolił rywalowi wstać i ciosami w parterze zakończył walkę.

Zwycięstwo 38-letniego Kapeli jest tym większe, że większość widzów była po stronie jego przeciwnika, który był oklaskiwany, gdy Kapele powitały gwizdy. Dodatkowo jego przeciwnik (określany mianem prawicowego dziennikarza „Życia Stolicy” i TVP Info) był od niego o dziesięć lat młodszy. Kapela do swojego pojedynku wyszedł w gejowskim kostiumie jednorożca, jego przeciwnik został odwieziony do szpitala.

https://twitter.com/Daniel_Heheszky/status/1495158829687922689?s=20&t=oiEGKusgijRrCTND_Y6XZw

Kim jest Kapela?

Jaś Kapela to działacz lewicy lubiący przedstawiać swoje poglądy w sposób żartobliwy – między innymi demonstrował przeciwko otwarciu sklepu z odzieżą patriotyczną „red is bad”. Jednak to, co Jaś Kapela mówi żartobliwie, wielu lewicowców planuje bardzo serio. Warto też pamiętać o tym, że żarty polityczne mogą być przez żartownisiów wprowadzane w życie. Zapewne Adolf Hitler i jego koledzy z socjalistycznej i robotniczej NSDAP, pod swoimi czerwonymi sztandarami, z okazji 1 maja, zanim przejęli władze, często żartowali , co zrobią Żydom czy Polakom. W czasie II wojny światowej żarty nazistów, przed wojną ignorowane i bagatelizowane, stały się koszmarną rzeczywistością.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY