Tysiące interwencji Straży Pożarnej minionej nocy. Są ofiary śmiertelne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Załamanie pogody; burze i silny wiatr

Załamanie pogody; burze i silny wiatr / Fot. CC0 Creative Commons

Orkan Eunice dotarł do Polski. Cały kraj jest objęty alertami przed silnym wiatrem. Wichury niszczą wszystko, co spotkają na swej drodze. W wielu miejscach kraju interweniowała straż pożarna. Od północy do godziny 8 strażacy otrzymali ponad cztery tysiące zgłoszeń. Do południa liczba interwencji podwoiła się.

  • W Szczecinie silny wiatr zerwał blachę z dachu Gmachu Głównego Muzeum Narodowego.
  • Kilkumetrowy fragment wylądował obok zaparkowanego przy ulicy Szczerbcowej samochodu.
  • Setki tysięcy odbiorców pozbawionych jest energii elektrycznej.
  • Zobacz także: Nowa platforma VOD Gadowskiego. W ofercie m.in. nasz film o 447

Pracowita noc strażaków

W związku z wichurami w nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach, szczególnie w zachodniej części kraju interweniowała straż pożarna. Od północy do godziny 8 strażacy otrzymali ponad cztery tysiące dwieście zgłoszeń. Do południa liczba interwencji podwoiła się.

Najwięcej interwencji strażackich odnotowano w woj. zachodniopomorskim. Innym województwem, które ucierpiało najbardziej jest województwo wielkopolskie.

Wielu odbiorców w Wielkopolsce pozbawionych jest energii elektrycznej. Zarówno spółka Enea Operator, jak i Energa Operator, które działają na terenie regionu, informują o awariach obejmujących znaczne obszary Wielkopolski. Największa liczba awarii na terenie działania spółki Enea Operator jest obecnie w rejonie Piły, Gniezna, Chodzieży i Leszna. Energa Operator informuje o awarii masowej w południowej i wschodniej części regionu.

Są ofiary śmiertelne

Funkcjonariusze informują też o ofiarach śmiertelnych straszliwej wichury. W obu przypadkach drzewo przewróciło się na samochód. Do tragedii doszło w Babim Dworze (woj. wielkopolskie) i Międzyrzecu Podlaskim (woj. lubelskie).

– Drzewo spadło na pojazd typy bus. Strażacy prowadzili RKO u osoby poszkodowanej. Ze względu na uraz głowy i obrażenia osoba ta poniosła śmierć

– podaje portal remiza.pl

Druga ofiara silnych wiatrów zmarła tej doby w województwie lubelskim.

– W województwie lubelskim, pow. Bialski, m. Międzyrzec Podlaski, na drodze lokalnej, na skutek wiatru drzewo przewróciło się na samochód, w wyniku czego 1 osoba poniosła śmierć

–  informuje Państwowa Straż Pożarna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY