Zielińska: Wracam na Wiejską [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elżbieta Zielińska.

Elżbieta Zielińska. / Fot. YouTube.

O urlopie macierzyńskim, planach na tę kadencję i potrzebach wyborczego okręgu nowosądeckiego, w rozmowie z Piotrem Motyką, specjalnie dla Mediów Narodowych, mówi wracająca do Sejmu była posłanka Kukiz’15, obecnie z klubu PiS, Elżbieta Zielińska. Polityk obejmuje mandat zwolniony przez posła Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Janczyka, wybranego do Rady Polityki Pieniężnej.

Zobacz także: Żywieckie Gody – niezwykły polski zwyczaj! [+ FOTO]

Piotr Motyka: Jak Pani czuje się w związku z ponownym objęciem funkcji
parlamentarzystki?

Elżbieta Zielińska: Czuje się dobrze, bo po skończonym urlopie macierzyńskim miałam zamiar się teraz aktywizować zawodowo. A poza tym miałam czas oswoić się z myślą o powrocie do Sejmu, bo od pojawienia się kandydatury posła Wiesława Janczyka do RPP, a jego wyborem przez Sejm minęło kilka tygodni, więc wiedziałam, że może się okazać, że wrócę na Wiejską.

Piotr Motyka: Do jakiego klubu Pani dołączy?

Elżbieta Zielińska: Zostałam wybrana z listy Zjednoczonej Prawicy, więc zamierzam wstąpić właśnie do tego klubu.

Piotr Motyka: Czym zamierza się Pani zająć w tej kadencji?

Elżbieta Zielińska: W tej kadencji chciałabym kontynuować kwestie związane z rodziną, kulturą i Polakami na wschodzie, ale ponieważ jest już przeszło połowa kadencji, więc dopiero okaże się, w których komisjach będę pracować i jakie tematy podejmować.

Piotr Motyka: Jakie są szczególne potrzeby działań w okręgu nowosądeckim, z którego została Pani wybrana?

Elżbieta Zielińska: W moim okręgu zawsze aktualne są kwestie komunikacyjne. O ile budowa trasy tzw. Sądeczanki się przybliża, tak samo jak trakcja kolejowa Podłęże – Piekiełko, to jednak wykluczenie komunikacyjne w dalszym ciągu jest hamulcem dla rozwoju Gorlic i Sądecczyzny. Na pewno tematami, które dotykają nie tylko mój region, ale i całą Polską jest wychodzenie z pandemii i kryzysu gospodarczego w jakim się teraz znajdujemy, spodziewam się, że w tej sprawie będę miała na pewno wiele zapytań od wyborców.

Piotr Motyka: Życzę powodzenie i serdecznie dziękuję za ciekawy wywiad, Bóg zapłać!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY