Zbigniew Ziobro krytycznie o premierze. Morawiecki odpowiada

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. YouTube

Po wyroku TSUE, który odrzucił skargi dotyczące mechanizmu warunkowości wniesione przez Polskę i Węgry, padły słowa krytyki wobec premiera ze strony ministra Ziobry.

Zbigniew Ziobro krytycznie odniósł się do działań premiera Morawieckiego w sprawie dotyczącej wyroku TSUE.

Jest on dowodem na bardzo poważny, polityczny, historyczny błąd premiera Morawieckiego. Dodał, wyrok w sprawie mechanizmu warunkowości jest też potwierdzeniem obaw formułowanych przez Solidarną Polskę

– odniósł się do wyroku TSUE minister Ziobro.

Premier Morawiecki odpowiedział na zarzut ze strony prokuratora generalnego, choć był zdziwiony na tak sformułowane słowa ze strony Ziobry. Jak ocenił, ten wyrok, podobnie jak wiele innych dotyczy obszaru, który minister sprawiedliwości próbuje reformować.

Po drugie warto stwierdzić, że fundamentalnym błędem na pewno byłoby to, gdyby taki wyrok – jeden zresztą z wielu, które dotyczyły szeroko rozumianej materii wymiaru sprawiedliwości — doprowadził do tego, żeby narosły jakieś niesnaski, nieporozumienie w ramach Zjednoczonej Prawicy. Jedność Zjednoczonej Prawicy jest wielką wartością.  Byłoby rzeczywiście błędem, gdyby ta jedność została naruszona.  Warto dbać o jedność Zjednoczonej Prawicy i nie dać się ponosić emocjom oraz budować naszą siłę na przyszłość poprzez realne działania

– podkreślił premier Morawiecki.

Szef rządu pytany, czy Solidarna Polska powinna pozostać w rządzie, odpowiedział: “Oczywiście, że powinni zostać w rządzie”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY