Synod na Malcie. Arcybiskup otwarty na rozmowy z LGBT

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arcybiskup Malty sympatyzuje ze środowiskami LGBT

Abp. Charles Scicluna / Fot. Twitter

Episkopaty na całym świecie przeprowadzają tzw. Drogę Synodalną, która ma zebrać opinie katolików ws. życia Kościoła. Jest to proces przygotowawczy przed właściwym Synodem Biskupów w Rzymie, który odbędzie się w przyszłym roku. Arcybiskup Malty Charles Scicluna otwarcie przyznaje swoją sympatię do katolickich środowisk homoseksualnych, wsłuchując się w ich potrzeby i pogląd na przyszłość Kościoła Katolickiego.
  • Kościół Katolicki na Malcie przeżywa nawałnicę lewicowo-liberalnej propagandy, która objawia się sympatią do ruchów LGBT.
  • Arcybiskup Malty Charles Scicluna spotkał się w ramach Drogi Synodalnej z tzw. katolickimi środowiskami homoseksualnymi.
  • Skrytykował on także rzekomą homofobiczną wypowiedź jednego ze swoich podległych księży.
  • Zobacz także: Bezsensowna ankieta synodalna [OPINIA]

Na Malcie dzięki wpływom Arcybiskupa Charlesa Scicluny, Kościół przeszedł przeobrażenie w bardzo otwartą instytucję dla podmiotów promujących szerokorozumiane LGBT. Z tej otwartości korzystają lewicowe organizacje katolickie takie jak New Ways Ministry. Na ich stronie została zamieszczona informacja o spotkaniu metropolity z przedstawicielami lokalnego lobby LGBT, który skarcił jednego z podległych mu księży za tzw. homofobiczną wypowiedź.

W spotkaniu wzięły udział takie organizacje jak Allied Rainbow Community, Drachma LGBTI, Drachma Parents Group, LGBT+ Gonzo oraz Malta LGBTIQ Rights Movement.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Silne lobby LGBT w Kościele Katolickim

Rozmowa z abp. Charlesem Scicluną, otwarcie popierającym ideologię homoseksualno-genderową, miała przebiec pozytywnie i swobodnie. Aktywiści LGBT mieli okazję podzielić się opowieściami na temat swojej działalności, a jedną z rzeczy, o których mówili, była duma, jak relacjonuje Drachma LGBTI na swojej stronie internetowej.

Tematem rozmów byli także katolicy LGBT, a przy tej okazji abp Scicluna stwierdził, że Kościół powinien odejść od języka ideologii i okazywać szacunek poprzez powstrzymanie się od potępiania grzesznego stylu życia.

Biskupi wykazali wielką wrażliwość na potrzeby katolików LGBTIQ+ i zobowiązali się do dalszego wspierania przyjaznej przestrzeni dla wszystkich. To dwugodzinne spotkanie, które odbyło się w Kurii Arcybiskupiej we Florianie, cechowało się głębokim poczuciem synodalności, które było wyraźnie odczuwane i wyrażane przez wszystkich obecnych. Jeden aktywista był tak poruszony, że spotkanie zostało opisane jako naprawdę pocieszające i uzdrawiające doświadczenie

– relacjonuje kulisy spotkania z biskupami Drachma.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY