Joe Biden: “Nie mamy zweryfikowanej tej informacji”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Joe Biden / fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Joe Biden zabrał we wtorek głos w kwestii napiętej sytuacji na Ukrainie. Prezydent Stanów Zjednoczonych przypomniał, iż pomimo rosyjskich zapowiedzi o wycofywaniu wojsk, na granicach wciąż pozostaje 150 tysięcy żołnierzy.
  • Joe Biden odniósł się do zapowiedzi strony rosyjskiej o stopniowym wycofywaniu żołnierzy
  • We wtorek rosyjski resort obrony zakomunikował, że niektóre jednostki wojskowe opuszczą swoje dotychczasowe pozycje nieopodal ukraińskich granic
  • Prezydent USA stwierdził, że służby amerykańskie jeszcze nie zweryfikowały tej informacji
  • Zobacz także: Bronisław Komorowski: Pozycja międzynarodowa Polski jest bardzo słaba

Joe Biden o działaniach Moskwy

Rosja ma wciąż 150 tys. żołnierzy wokół Ukrainy, a inwazja pozostaje znaczącą możliwością. Stany Zjednoczone przedstawiły konkretne propozycje w odpowiedzi na obawy Moskwy, ale nie zgodzą się na kompromis w kwestii fundamentalnych zasad.

– zaznaczył prezydent USA.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało dzisiaj, że niektóre wojskowe jednostki opuszczą swoje pozycje niedaleko Ukrainy. To byłaby dobra wiadomość, ale jeszcze tego nie zweryfikowaliśmy.

– powiedział Biden.

Nasi analitycy wskazują, że w dalszym ciągu (Rosjanie – dop. red.) pozostają w zagrażającej pozycji. Faktem jest nadal, że Rosja ma ponad 150 tys. żołnierzy wokół Ukrainy. Stany Zjednoczone będą bronić każdego cala terytorium NATO z całą mocą amerykańskiej siły. Atak przeciwko jednemu państwu NATO jest atakiem przeciwko nam wszystkim.

– podkreślił prezydent.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY