CBA zatrzymało osoby z firmy eventowej. Wyłudzili ze Skarbu Państwa miliony złotych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dwudziestu osób, które miały brać udział w wyłudzeniach podatku VAT w sprawie dotyczącej agencji eventowej. W akcji wzięło udział prawie stu funkcjonariuszy CBA.
  • We wtorek warszawcy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 20 osób.
  • Podejrzani pracujący w transporcie, dzięki firmie eventowej wyłudzili ze Skarbu Państwa 7,5 miliona złotych.
  • Zatrzymani w większości przyznali się do zarzucanych im czynów oraz otrzymali zakaz opuszczania Polski.
  • Zobacz także: GDDKiA informuje o utrudnieniach w rejonie lotniska Chopina

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował, że zatrzymań dokonali we wtorek na Mazowszu funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

Zatrzymani przez CBA w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczącym działalności warszawskiej agencji eventowej, to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Mieli wykorzystać nierzetelne faktury VAT o wartości ponad 7,5 mln zł do zapłacenia niższych podatków

– poinformował rzecznik prasowy prokuratury Marcin Saduś.

Celebryci powiązani ze światkiem przestępczym?

Agencja eventowa obok bieżącej działalności dystrybuowała poświadczające nieprawdę faktury bezpośrednio między innymi zatrzymanym lub – jak to miało miejsce w wątku celebryckim śledztwa – przy współpracy z zaprzyjaźnioną księgową

– przekazał rzecznik.

Zatrzymani przez CBA to przedsiębiorcy z branży transportowej, którzy nabywali nierzetelne faktury

– dodał.

Po zakończeniu przeszukań w ich miejscach zamieszkania, firmach i biurach księgowych, zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do prokuratury.

Rzecznik powiedział, że w drugim wydziale ds. przestępczości finansowo–skarbowej Prokuratury Regionalnej w Warszawie postawiono im zarzuty popełnienia przestępstw i przestępstw skarbowych. Za takie czyny grozi do ośmiu lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zakaz opuszczania kraju

Większość z podejrzanych przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów, a w swych wyjaśnieniach opisała swój udział procederze w sposób pokrywający się z dotychczasowymi ustaleniami śledczych

– zaznaczył Saduś.

Dodał, że prokuratura zdecydowała o zakazie opuszczania kraju oraz wyznaczyła im dozór policji.

W całym postępowaniu ujawniono dotychczas faktury na około 50 mln zł a zarzuty usłyszało wcześniej 12 osób w tym publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show biznesu

– podał.

Głównym podejrzanym jest 48-latek zarządzający agencją eventową, podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług.

Przypomniał, że śledztwo zostało zainicjowane m.in. zawiadomieniami złożonymi przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz naczelnika Urzędu Skarbowego w Legionowie. Śledczy zaznaczyli, że sprawa nadal rozwija się i planowane są kolejne czynności.

tvnwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY