Seria pożarów w okolicach Pleszewa. Mieszkańcy boją się podpalacza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Pożarna

/ Fot. Pixabay

Niepokojąca seria pożarów

30 stycznia w jednym z gospodarstw wybuchł pożar. Płomienie strawiły stodołę i oborę, a także maszyny i urządzenia rolnicze i płody rolne, strażakom udało się na szczęście ocalić 10 cieląt.

Tydzień późnej, 6 lutego, pożar wybuchł na sąsiedniej posesji. Tym razem ogień zajął budynki gospodarcze, garaż i znajdujący się w nim samochód osobowy. Trzy dni później strażacy musieli gasić drewniany budynek gospodarczy na tej samej posesji, a 11 lutego w nocy wezwano ich do płonącej szopy z drewnem.

Cztery pożary pod rząd na tak małym obszarze to nie jest zwyczajna sytuacja.

Komendant powiatowy PSP w Pleszewie bryg. Roland Egiert przekazał, że strażakom nie udało się ustalić przyczyny pożarów. Śledztwo w sprawie wszczęła pleszewska policja.

Mieszkańcy wsi są przekonani, że mają do czynienia z podpalaczem. W rozmowie z PAP podkreślili, że ofiary pożarów – małżeństwo z dziećmi i para – to spokojni ludzie, którzy nie są z nikim skonfliktowani. Pytani o podejrzenia co do tego, kto pali ich dobytek, twierdzą, że każdy z nich ma swoje podejrzenia. Mieszkańcy boją się jednak o nich mówić głośno i czekają na ustalenia policji. Do tego czasu postanowili sami czuwać.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Stefczyk.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY