Krakowscy urzędnicy sprezentowali mieszkańcom ławkę… za ćwierć miliona

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Najdroższa ławka w Polsce

Najdroższa ławka w Polsce / Fot.: YouTube/Miasto Kraków screen

Najdroższa ławka w Polsce?

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił kilkanaście dni temu, że zakończył trwający od czerwca 2019 r. remont niewielkiego placu Biskupiego w centrum miasta. Inwestycja kosztowała w sumie 6,1 mln zł. Za inwestycję była odpowiedzialna najpierw firma byłego radnego, ale po tym, jak nie dotrzymała terminów, umowa została rozwiązana, a pracę dokończył kto inny. Część mieszkańców jednak krytycznie ocenia efekt prac. Pojawiło się sporo komentarzy, że miejski plac dosięgła “betonoza”.

Tymczasem jak dowiedział się Onet, za zamontowanie na placu 25 drewnianych ławek miasto zapłaciło łącznie 372 tys. zł. Najwięcej urząd zapłacił za tzw. ławkę rzeźbiarską. Chodzi o metalowo-drewnianą konstrukcję, na której w jednym czasie może usiąść kilkanaście osób. Koszt to 228 tys. zł.

– Zarząd Dróg Miasta Krakowa nie zamawiał ławek na pl. Biskupi osobnym zamówieniem. Ławki zostały dostarczone w ramach zadania inwestycyjnego dotyczącego modernizacji placu. Oznacza to, że w cenie ofertowej dla pozycji ławka uwzględnione są różne inne koszty związane z budową inwestycji oraz zyskiem firmy

– piszą przedstawiciele biura prasowego miejskiej jednostki.

Dodają jednocześnie, że ławka jest w kształcie wstęgi. Dopytywani, czy wstęga ma jakiś symboliczny wymiar, odpowiadają, że nie.

Koszt zamontowania pozostałych 24 ławek, na których mogą się zmieścić 2-3 osoby, to kwota 144 tys. zł. Za 16 ławek płacono po 5 tys. zł, a za osiem pozostałych cena wyniosła 8 tys. zł/każda. Identyczne ławki można zamówić w internecie za nieco ponad 1 tys. zł.

Krakowski urząd ma na swoim koncie wiele kontrowersyjnych zakupów. Urzędnicy kupili za blisko 150 tys. samopodlewające się donice z siedziskami czy łódź motorową za 200 tys. zł

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Onet

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY