Kukiz stanie na czele komisji śledczej. Jest porozumienie opozycji

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja prasowa opozycji ws. komisji śledczej

Konferencja prasowa opozycji ws. komisji śledczej / Fot. Twitter

Zgodnie z zapowiedziami Pawła Kukiza, po uzgodnieniach wśród partii opozycyjnych, złożono wniosek o powołanie komisji śledczej ws. inwigilacji. Ma ona zająć się okresem 2005-21. Jej szefem zostanie Paweł Kukiz.
  • Według ustaleń, 5 miejsc w komisji ma przypaść PiS, 5 opozycji, a jedno Pawłowi Kukizowi.
  • Wcześniej z inicjatywą powołania takiej komisji wystąpiła Koalicja Obywatelska, jak również Kukiz’15.
  • KO chciała zbadania sprawy Pegasusa. Wniosek Kukiz’15 jest szerszy i obejmuje lata 2005-21 i to on ostatecznie został przyjęty przez opozycję.
  • Zobacz także: TVN7 bez koncesji? Edward Miszczak: Polują na nas

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej przedstawiciele środowisk opozycyjnych zadeklarowali poparcie dla inicjatywy Pawła Kukiza o powołaniu komisji śledczej ws. inwigilacji w latach 2005-21. Wcześniej opozycja, m.in. Koalicja Obywatelska domagała się powołania komisji śledczej ds. Pegasusa, czyli obejmującej tylko ostatni okres. Zgodnie z propozycją, którą przedstawiał w mediach Paweł Kukiz już kilka dni temu, 5 miejsc w komisji ma przypaść PiS, 5 przedstawicielom środowisk opozycyjnych, a jedno dla Kukiz’15. Obejmie je Paweł Kukiz, który jednocześnie zostanie przewodniczącym komisji śledczej. Przedstawiciele partii opozycyjnych potwierdzili na dzisiejszej konferencji prasowej, że ostatecznie wyrazili zgodę na porozumienie na takich zasadach. Wniosek o powołanie komisji śledczej trafił już do marszałek Sejmu.

https://twitter.com/nowePSL/status/1491758399872286729

O złożonym wniosku do marszałek sejmu Elżbiety Witek, poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak.

https://twitter.com/KlaudiuszSlezak/status/1491774426177851399

O szczegółach przedstawiciele partii opozycyjnych poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Całe zdarzenie skomentował prezes Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Powołanie takiej komisji może być miejscem i sposobem na to, żeby prawda, która wyjdzie na jaw w trakcie tej komisji, zmieniła wiele w naszym kraju

– napisał na TT w jednym ze wpisów Czarzasty.

Doszliśmy do jednego wniosku, że jeżeli nie bylibyśmy w stanie porozumieć się ws. powołania komisji, to bardzo by źle świadczyło o opozycji i bez względu na to, jak trudne byłyby rozmowy, uznaliśmy, że konsensus jest tu najważniejszy

– dodał prezes Lewicy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY