Suplementy diety na oku GIS. Wykryto tlenek etylenu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Suplementy diety

Suplementy diety / Fot. YouTube

Suplementy diety firmy REGIS Sp. z.o.o. zostały wycofane ze sprzedaży, poinformował o tym Główny Inspektorat Sanitarny, który wykrył w produkcie firmy tlenek etylenu.

Niebezpieczne suplementy

Suplementy diety to produkty niewymagające takich atestów, jakie posiadają leki. Zgodnie z polskim prawem w suplementach można wykorzystać 13 witamin oraz 15 składników mineralnych w postaci 112 związków chemicznych. Niestety nad składem suplementów nie ma kontroli.

Firma, niezwłocznie po uzyskaniu informacji od dostawcy surowca, zablokowała partie produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika

– informuje tvp.info.

Wycofany ze sprzedaży został suplement „L-Carnitine HCA Plus 50 kaps.” . Ze sprzedaży usunięto też Machine Man Burner oraz Thermo Shape 2.0. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania prowadzony przez przedsiębiorcę

– podaje tvp.info.

Wyjaśnienia firmy

Wyjaśniamy, że tlenek etylenu nie jest i nigdy nie był stosowany w produkcji naszych suplementów diety. Jest on zwykle używany w farmacji oraz w przemyśle spożywczym do czyszczenia ekstraktów roślinnych. W/w produkty zostały wyprodukowane z surowca spełniającego parametry jakościowe (dostawca surowca przedstawił stosowny certyfikat jakościowy)

– napisała w oświadczeniu firma REGIS.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY