Kontrowersyjna kampania Adidasa! Ludzie oburzeni rozpowszechnianiem nagości

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kontrowersyjna kampania Adidasa

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Niemiecka firma odzieży sportowej Adidas uruchomiła kontrowersyjną kampanie reklamowo-społeczną. Pod pozorem troski o zdrowie kobiet, zamieszczono na stronie głównej kolaż kobiecych piersi. Warto zaznaczyć, że strona internetowa jest dostępna również dla małoletnich.
  • Dzisiaj dział marketingowy niemieckiej firmy odzieżowej Adidas zaprezentował kontrowersyjną kampanię reklamową.
  • Po wejściu na główną stronę, klienci mogą ujrzeć kolaż nagich kobiecych piersi.
  • Zdaniem Adidasa jest do walka o zdrowie kobiet, które mają często nosić nieodpowiednie biustonosze.
  • Zdania internautów są podzielone, lecz zdecydowanie kampania nie spodobała się społeczności.
  • Zobacz także: Janusz Kowalski: Musimy w UE wetować wszystko co się da. Nie można prosić Brukseli na kolanach

Potencjalnych klientów, w tym nieletnich po wejściu na stronę Adidasa czeka niemiła i szokująca niespodzianka. Zamiast widoku sprzętu sportowego, na stronię głównej zobaczyć można wiele ilustracji pokazujących odsłonięte piersi kobiet.

W ramach akcji czy też kampanii reklamowej, Adidas zachęca w ten sposób do noszenia biustonoszy, zwracając uwagę na problem wśród kobiet, które często noszą niewłaściwy rozmiar stanika. W tym przypadku mowa o biustonoszach sportowych.

Wierzymy, że kobiece piersi we wszystkich kształtach i rozmiarach zasługują na wsparcie i wygodę. Dlatego nasza nowa oferta staników sportowych obejmuje 43 fasony, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni

– czytamy we wpisie na oficjalnym profilu marki Adidas na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Agresywna kampania Adidasa i reakcje społeczności

Warto zwrócić uwagę na istotny fakt, czyli braku odpowiedniego komunikatu, który informowałby klientów o treściach wyłącznie dla dorosłych. Nagość w sieci jest zakazana, dlatego tacy potentaci jak Goolge w swoim regulaminie cenzuruje zdjęcia pokazujące narządy płciowe, kobiece piersi i pośladki.

Zdjęcia lub obrazy przedstawiające ludzi z odsłoniętymi intymnymi częściami ciała, w tym obrazy, które są rozmyte lub ocenzurowane. Przykłady: widoczne narządy płciowe, kobiece piersi lub pośladki

– czytamy w regulaminie Google.

Idąc tym tropem, przy wejściu na stronę internetową Adidas.pl powinno wyswietlić się ostrzeżenie, a na pewno zapytanie, czy na pewno jestesmy pełnoletni. Są jednak wyjątki w polskim prawie, jeśli są to kampanie stricte społeczne, którą być może zastosowano.

Internauci nie kryją swojego oburzenia agresywną kampanią reklamową biustonoszy marki Adidas, krytykując marketingowców niemieckiej firmy za szerzenie nagości i niewłaściwych treści, do których mają swobodny dostęp osoby niepełnoletnie.

Adidas na swoją oficjalną stronę wstawia wielokrotnie nagie piersi, bo “jeden model biustonosza sportowego nie wystarcza”. Boję się, co tam wstawią, jak będą reklamowali bokserki

– skomentował kampanię Adidasa, Dominik Cwikła.

Firma Adidas to kultowa marka w branży odzieży sportowej. Niebawem będzie obchodzić setne urodziny, bo została założona w 1924 roku w Niemczech. Aktualnie firma posiada trzy firmy-córki: Adidas Sport, Adidas Classic i Adidas Style.

dailyweb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY