Babiš nie może się pogodzić z porozumieniem ws. Turowa. “Rząd Fiali sprzedał obywateli Czech”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrej Babiš

Andrej Babiš / Fot. YouTube

Polska spełniła warunki umowy z Czechami w sprawie kopalni w Turowie. Głos oburzenia w sprawie porozumienia napłynął od byłego premiera Czech Andreja Babiša, który krytykuje obecne władze za podpisane porozumienie z Polską. Zmiana czeskich władz umożliwiła porozumienie ws. Turowa?

Rząd Czech po wielu miesiącach rozmów i zmianie władzy w ich państwie, podpisał korzystną ugodę w sprawie kopalni w Turowie. To niestety nie podoba się byłemu premierowi Andrejowi Babišowi. Krytykuje takie działania obecnej administracji i nazywa je “nędzą Fiali”.

Niewykorzystana szansa. Rząd Fiali sprzedał obywateli. Porażka tygodnia to absolutnie niekorzystna umowa ws. kopalni Turów

– ocenia Andrej Babiš.

Rząd Fiali sprzedał obywateli Czech tylko po to, aby mógł się poklepać i powiedzieć, jaki jest wspaniały

– dodał były premier Czech.

W sieci zabrał głos doktor nauk o polityce Bartosz Rydliński, który obala tezy ówczesnej opozycji, mówiące o tym, że można było się dogadać wcześniej. Podkreśla on jednoznacznie, że to była gra polityczna.

A gdy mówiłem, że Babiš używa Turowa jako oręża politycznego (także w kampanii) to mi czescy twitterowicze powiedzieli brzydko, że się nie znam

– komentuje na Twitterze Rydliński.
https://twitter.com/rydlinski/status/1491334742054424576

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY