Najnowszy sondaż: PiS miałoby w takim układzie duże kłopoty

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Sejm uchwalił ustawę obniżającą VAT na żywność, paliwa i energię oraz o ochronie odbiorców gazu https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-13/sejm-uchwalil-ustawe-o-ochronie-odbiorcow-gazu/?ref=slider / fot. PAP/Radek Pietruszka

Najnowszy sondaż pracowni IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość nie zdołałoby uformować rządu po zwycięstwie w wyborach.
  • Najnowszy sondaż zapewnia wygraną obozowi rządzącemu, lecz wyniki uniemożliwiłyby sprawowanie samodzielnych rządów
  • Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 31,1 procent głosów ankietowanych
  • Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,7 procent
  • Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni – opcję tę wskazało 11,1 procent uczestników badania
  • Zobacz także: Ottawa wprowadza stan wyjątkowy. Kanadyjczycy jednak nie odpuszczają

Najnowszy sondaż

PiS pozostaje liderem rankingu poparcia w badaniu IBRiS dla dziennika “Rzeczpospolita”. Chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego wskazało 31,1 procent respondentów. Jest to jednak wynik nie pozwalający na samodzielne rządy.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 26,7 procent poparcia, dalej Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 11,1 procent.

Czwartą siłą okazuje się Konfederacja, na którą chęć oddania głosu wyraziło 6,9 procent uczestników badania. Tuż za nią uplasowała się Lewica z wynikiem 6,6 procent. Do Sejmu trafiłaby jeszcze reprezentacja Polskiego Stronnictwa Ludowego z wynikiem 5,2 procent.

Jak podaje “Rzeczpospolita”, po przeprowadzeniu symulacji podziału mandatów, PiS przypadłoby w Sejmie tylko 186 miejsc. Konfederacji zaś – 25 mandatów. Nawet gdyby obie partie zawiązałyby koalicję, ta nie byłaby dostatecznie liczna by poradzić sobie ze zjednoczoną opozycją.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY