Kolejne wojska amerykańskie już w Polsce. Szef MON omawiał szczegóły współpracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Amerykańskie wojsko w Polsce

Amerykańskie wojsko w Polsce / Fot. Twitter/ MON

W Polsce wylądowały samoloty z kolejnymi żołnierzami USA na pokładzie. Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Narodowej w mediach społecznościowych.

Kolejne wojska amerykańskie już wylądowały na pokładzie samolotu z prawie 2000 tysiącami żołnierzy USA. Wraz z wojskiem dostarczono sprzęt wojskowy i wozy terenowe HMMWV. Informacje o lądowaniu zamieściło na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej wraz ze zdjęciami przedstawiającymi rozładunek. 

Obecność w naszym kraju prawie 2000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich to wzmocnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i element odstraszania potencjalnego agresora

– czytamy na Twitterze MON.

Pentagon w środę poinformował o dodatkowych siłach dla sojuszu w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Zapowiadane 2 tys. żołnierzy zostanie wysłanych do Polski i Niemiec, z tego 1700 trafi do Polski. Około tysiąca zostanie przebazowanych z Niemiec do Rumunii.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1491011827282685956

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, spotkał się dziś z dowódcą 82. Dywizji Powietrznodesantowej sił USA.

Dziś rozmawiałem o współpracy wojskowej z gen.dyw. Ch. Donahue, dowódcą 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Podejmujemy kolejne działania, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO wobec kryzysu wywołanego agresywnymi działaniami Rosji. Bezpieczeństwo w regionie to nasz priorytet.

– napisał na Twitterze minister Błaszczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY