Aleksander Kwaśniewski nie ma złudzeń: “Potencjalny konflikt dużo gorszy niż Afganistan”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksander Kwaśniewski przewiduje przedterminowe wybory parlamentarne

Aleksander Kwaśniewski podczas wideorozmowy / fot. Twitter/Onet

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z dziennikiem "Fakt" przewidywał rowój sytuacji na Ukrainie. Były prezydent ocenił, że potencjalny konflikt Rosji z Ukrainą byłby znacznie bardziej krwawy od wojny w Afganistanie.
  • Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się w kwestii potencjalnej wojny ukraińsko-rosyjskiej
  • Były prezydent w rozmowie z dziennikarzami “Faktu” przekonuje, że konflikt przybrałby dużo brutalniejszy wymiar od wojny w Afganistanie
  • Rosja otoczyła Ukrainę od wschodu, południa i północy, osadzając na granicach ponad 130 tysięcy żołnierzy oraz nowoczesny sprzęt
  • Kwaśniewski twierdzi, że celem Putina jest “mieć całą Ukrainę w swoich rękach”
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki przyłapany przez kamery. Niepokojące nagranie obiegło Internet [+WIDEO]

Aleksander Kwaśniewski o sytuacji na Ukrainie

Jeśli doszłoby do konfliktu, to byłby to bardzo krwawy konflikt, dużo gorszy niż Afganistan.

– powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Zdaniem byłego prezydenta, obecny okres to “czas dezinformacji”. Jeszcze wczoraj Pentagon poinformował, że siły rosyjskie nie są w pełni gotowe do przeprowadzenia inwazji – Władimir Putin miał zgromadzić na razie 70 procent zasobów potrzebnych do rozpoczęcia wojny na pełną skalę.

Bez wątpienia ostatecznym celem Władimira Putina jest mieć całą Ukrainę w swoich rękach. Moim zdaniem, Putin zdaje sobie sprawę, że klasyczna wojna mogłaby być totalną katastrofą. Dlatego dąży do destabilizacji. Te działania, które mają teraz miejsce, to doskonały przykład. Nieustanna destabilizacja zniszczy ukraińską gospodarkę, osłabi politykę i otępi w końcu opinię publiczną. Taki scenariusz zakłada konflikt na lata, który będzie gorący, ale nie najgorętszy.

– wskazywał polityk.

Kwaśniewski przewiduje, że jeżeli dojdzie do inwazji, światowa opinia publiczna powinna przygotować się na długi i wyczerpujący konflikt.

Myślę, że nikt nie ma też wątpliwości, że nikt na Ukrainie nie podda się bez walki: ani rząd, ani prezydent, ani Ukraińcy. Oczywiście, że Rosja ma potężniejszą armię, ale Ukraińcy po latach wojny są już też zupełnie inaczej wyszkoleni. Jeśli doszłoby do konfliktu, to byłby to bardzo krwawy konflikt, dużo gorszy niż Afganistan.

– ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY