Włamanie do sklepu na Mokotowie. Policjanci schwytali złodziei

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 22-latka i 17-latka, podejrzanych o włamanie do sklepu z telefonami komórkowymi oraz kradzież dwóch smartfonów i laptopa. Jak ustalili śledczy, telefony zostały zastawione w lombardzie, a komputer zniszczony i ukryty pod ziemią.
  • Funkcjonariusze policji z komendy na Mokotowie aresztowali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 17 lat.
  • Włamali się oni do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym i ukradli dwa smartfony i laptop o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.
  • Jak się później okazało, starszy z zatrzymanych był poszukiwany do odsiedzenia dwóch lat więzienia za wcześniejsze przestępstwa.
  • Zobacz także: Gowin ujawni prawdę o Kaczyńskim? Rządy PiS upadają? [PRZEGLĄD PRASY]

Policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów z elektroniką na Mokotowie. W ręce włamywaczy wpadły dwa smartfony oraz laptop o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że przestępstwa mógł się dopuścić 22-letni mężczyzna karany za podobne przestępstwa, przy współudziale młodego, szczupłego mężczyzny. Ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości podejrzanego policjanci ujawnili i zatrzymali w jednym z mieszkań przy ulicy Wiśniowej na warszawskim Mokotowie. Był w towarzystwie jeszcze dwóch mężczyzn

– przekazał oficer prasowy mokotowskiej komendy, Robert Koniuszy.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 22-latek jest poszukiwany do odbycia kary dwóch lat więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Zaś 17-latka poszukiwał młodzieżowy ośrodek wychowawczy, z którego uciekł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Laptop ukryty pod kamieniem

Żaden ze współlokatorów 22-latka nie przyznawał się do współudziału we włamaniu, dlatego policjanci zatrzymali wszystkich.

W trakcie czynności prowadzonych w komendzie policji, 17-latek przyznał się do pomocy w przestępstwie 22-latkowi. Wskazał też miejsce ukrycia laptopa. Urządzenie było zabezpieczone hasłem, dlatego też, chcąc się go pozbyć, podejrzani wcisnęli go siłą w wyrwę w ziemi przy Konduktorskiej i przykryli kamieniem

– relacjonował rzecznik.

Funkcjonariusze ustalili, że dwa skradzione smartfony zostały zastawione za kilkaset złotych w jednym z lombardów przy ulicy Puławskiej. Oba urządzenia zostały odzyskane. Zabezpieczono też umowę kupna-sprzedaży wystawioną na nazwisko starszego z mężczyzn.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które teraz sąd może ich skazać na dziesięć lat więzienia. Poszukiwany mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, jego młodszy wspólnik natomiast do młodzieżowego ośrodka wychowawczego

– podsumował.

tvnwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY