Pentagon: Rosja może zająć Kijów w trzy dni. Liczba ofiar? Przerażające wieści dla Ukraińców

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Ćwiczenia wojskowe ukraińskich cywilów. / PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Rosja może zająć Kijów w przeciągu trzech dni od podjęcia ataku. Sprawie wojny błyskawicznej przyjrzała się telewizja Fox News, która powołuje się na nieoficjalny briefing wysokiego rangą amerykańskiego dowódcy.
  • Rosja dzięki serii błyskawicznych uderzeń może zająć Kijów w niespełna trzy dni
  • Według ustaleń telewizji Fox News, liczba ofiar po stronie rosyjskiej armii wyniesie w tym czasie około 4 tysięcy, natomiast po stronie ukraińskiej – aż 15 tysięcy
  • Stacja powołuje się na źródła w Kongresie; najwyższy rangą amerykański dowódca wojskowy generał Mark Milley miał przedstawić powyższe szacunki na niejawnym briefingu z kongresmenami
  • Gnerał Milley oszacował liczbę ofiar cywilnych na 50 tysięcy
  • Zobacz także: Donald Tusk zmiażdżony w ostatnim sondażu. “To już kolejne takie badanie”

Rosja może uderzyć w każdej chwili

Najwyższy rangą amerykański dowódca wojskowy generał Mark Milley miał przekazać kongresmenom na niejawnym briefingu, że rosyjski atak na Ukrainę na pełną skalę może doprowadzić do upadku Kijowa w ciągu trzech dni.

– podała w niedzielę telewizja Fox News.

Do piątku Rosja zgrupowała na granicach z Ukrainą 83 batalionowe grupy taktyczne po 750 żołnierzy każda. Łącznie wraz ze wspierającymi je jednostkami liczba żołnierzy rosyjskich szacowana jest na ok. 130 tys. Według danych Pentagonu jest to ok. 70 proc. sił potrzebnych do agresji na Ukrainę na pełną skalę.

Jak podaje dziennik “Washington Post”, w przypadku dojścia do agresji, najeźdźcy straciliby 4 tysiące żołnierzy. Po stronie ukraińskiej śmierć poniosłoby 15 tysięcy żołnierzy i 50 tysięcy cywilów.

Z kolei w niedzielę doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan przyznał, że do ataku dojść może w każdej chwili. Władze Stanów Zjednoczonych nadal jednak nie wiedzą, czy prezydent Putin podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia inwazji. Tym samym komentatorzy zwracają uwagę na opieszałość administracji Joe Bidena.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY