Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne 3 osoby. Chodzi o sprawę byłego posła PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA / Fot. Cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w sprawie byłego posła PiS Grzegorza J. Polityk usłyszał pod koniec stycznia zarzuty korupcyjne.
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymania trzech przedsiębiorców powiązanych z byłym posłem PiS Grzegorzem J.
  • Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali na Śląsku trzy osoby działające w branży metalurgicznej, węglowej oraz budowlanej
  • Według ustaleń śledczych, zatrzymani w 2016 złożyli obietnice korzyści majątkowych byłemu posłowi Grzegorzowi J.
  • W zamian mieli uzyskać doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym
  • Zobacz także: Donald Tusk zmiażdżony w ostatnim sondażu. “To już kolejne takie badanie”

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymuje przedsiębiorców.

W poniedziałek CBA poinformowało o zatrzymaniu trzech przedsiębiorców powiązanych ze sprawą byłego posła PiS Grzegorza J. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Polityk usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016–2018, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.

Trzech przedsiębiorców złożyło w 2016 roku obietnice korzyści majątkowych Grzegorzowi J. W zamian były polityk PiS miał doprowadzić do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji i poręczania majątkowe w kwotach 40 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY