Młodzieżówka Nowej Lewicy upamiętniła Bolesława Bieruta. “Niebywały postęp cywilizacyjny, gospodarczy i społeczny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Grafikę ze zdjęciem polityka czasów stalinizmu opatrzono jego cytatem: "Dla nas ludzi partii troska o prostego człowieka o zwykłym, ale jakże czułym sercu, troska o lepsze jego życie, o lepszy jego los i przyszłość, jest sprawą najświętszą".

Lewicowa młodzieżówka wychwalała Bieruta

Na oficjalnym profilu Federacji Młodych Socjaldemokratów – młodzieżówki Nowej Lewicy – pojawił się wpis poświęcony Bolesławowi Bierutowi. Jego autorzy przypomnieli o rzekomym “niebywałym postępie”, jaki osiągnęła Polska w czasach, gdy sprawował władzę. Przypomniano też o “kwestiach”, w których “powinno brać się go za wzór”.

We wpisie FMS stwierdzono, że Bolesław Bierut “był jedyną osobą, której przywództwo mogło podołać odbudowie Polski po zniszczeniach doznanych w wyniku II wojny światowej”. 

– Lata jego przywództwa to przede wszystkim niebywały postęp cywilizacyjny, gospodarczy i społeczny. Podczas nich zlikwidowana została wpół feudalna struktura społeczna, a reforma rolna doprowadziła do faktycznego końca pańszczyzny

– dodano.

Opisano też “niebywały sukces gospodarczy, jaki zapewnił Polsce Plan Odbudowy”. W podsumowaniu autorzy tekstu przyznali, że “nie pochwalają wszystkich zachowań” komunistycznego polityka. Ich zdaniem jego postać “do dziś pozostaje kontrowersyjna, lecz są kwestie, w których Bieruta powinno brać się za wzór”. 

– Pamiętajmy o tak ważnej dla Polski postaci szczególnie dziś, w czasach wzmożonej propagandy historycznej

– zaapelowali.

Grafikę ze zdjęciem polityka czasów stalinizmu opatrzono jego cytatem: “Dla nas ludzi partii troska o prostego człowieka o zwykłym, ale jakże czułym sercu, troska o lepsze jego życie, o lepszy jego los i przyszłość, jest sprawą najświętszą”.

Bierut wypowiedział te słowa 18 kwietnia 1952 roku, w dniu swoich 60. urodzin, podczas przemówienia w Teatrze Polskim

Post został usunięty

Post zniknął z profilu FMS, ale zarchiwizował go Konrad Grussy, asystent społeczny posłanki KO Kamili Gasiuk-Pihowicz. 

https://twitter.com/GrussyKonrad/status/1489939506220478464

Artur Jaskulski, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów i członek Rady Krajowej Nowej Lewicy, powiedział Interii, że wpis częściowo popierający działalność Bieruta “został wrzucony bez zgody osoby odpowiedzialnej za zespół social media”.

– Gdy pojawił się na naszym profilu, został natychmiast zdjęty. Jako FMS, organizacja socjaldemokratyczna, nie akceptujemy i nie popieramy polityki prowadzonej przez Bolesława Bieruta

– zapewnił.

Po likwidacji urzędu prezydenta w 1952 roku Bierut został premierem. Zmarł w Moskwie w 1956 roku. Był agentem NKWD. Historycy uznają go za zbrodniarza komunistycznego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY