Prezydent Duda odwiedzi Chiny. Olimpiada i rozmowy m.in. o Ukrainie

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Andrzej Duda wybiera się do Pekinu na otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale spotka się również z chińską dyplomacją w celu rozmów dotyczących Ukrainy.

Prezydent Duda odwiedzi Pekin i będzie gościem na inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Zapowiadane jest również spotkanie dyplomatyczne, na którym mają być omawiane problemy Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda, który wybiera się do Pekinu na uroczystość otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, będzie tam także prowadził rozmowy dyplomatyczne o kryzysie wokół Ukrainy. Działania prezydenta będą próbą znalezienia innej drogi dotarcia do Władimira Putina

– poinformował w środę w TVP Info Jakub Kumoch.

W dyplomacji zawsze poszukuje się nie tylko rozwiązania w relacjach dwustronnych, ale także próby zaangażowania w to trzeciej strony.

Aktualnie potwierdzone są rozmowy z prezydentem Xi Jinpingiem oraz z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który też może w tej sprawie odgrywać pewną rolę.

Bo wszystko to dzieje się w okresie olimpijskim; nawet w starożytnych czasach był zwyczaj zawieszania konfliktów na ten czas

– mówił Jakub Kumoch w TVP Info.

Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej podkreślił również działania prezydenta Dudy w kierunku szukania innej drogi w dotarciu do Putina. Według prezydenta “wielu innych przywódców także liczy w tej kwestii na pomoc chińskiego prezydenta Xi Jinpinga”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY