Podejrzany o gwałt Mariusz Z. pozostanie w areszcie. Sąd podjął decyzję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Z.

Mariusz Z. przed kilkoma laty zajadle atakował Marsz Niepodległości / fot. youtube/Onet Rano

Mariusz Z., słynny dziennikarz i były redaktor naczelny "Super Expressu" pozostanie w areszcie tymczasowym. Podejrzanemu o gwałt mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Mariusz Z. podejrzany o gwałt

Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Policja zatrzymała słynnego dziennikarza w połowie stycznia.

We wtorek na posiedzeniu sąd drugiej instancji uwzględnił zażalenie prokuratury na areszt warunkowy, podejrzany (Mariusz Z.) nie będzie mógł wpłacić poręczenia majątkowego i tym samym zmienić tymczasowego aresztowania na nieizolacyjny środek zapobiegawczy.

– poinformowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kim jest Mariusz Z.?

Podejrzany o gwałt do roku 1981 pracował jako redaktor w warszawskiej “Kulturze”. W 1982 wyjechał do USA, gdzie rozpoczął pracę w dzienniku „The Detroit Free Press” jako jeden z głównych komentatorów.

W czasach transformacji ustrojowej Mariusz Z. powrócił do Polski. Objął stanowisko redaktora naczelnego dwutygodnika “Komputer Świat”. Rok później związał się z tabloidem “Super Express”, który prowadził do 2006. Dziennikarz podjął potem współpracę z telewizją Polsat i Superstacją. Zagrzał również miejsce w sponsorowanym przez NBP serwisie Obserwatorfinansowy.pl, pełniąc jednocześnie funkcję doradcy prezesa NBP.

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY