Po kilku dniach nieobecności pokazał się obywatelom. Trudeau o protestujących: “Rasiści i antysemici!”

Dodano   14
  LoadingDodaj do ulubionych!
Justin Trudeau

Justin Trudeau / Fot. Wikimedia Commons

Przez ostatnie dni trwania protestów w Ottawie, premier Kanady Justin Trudeau uciekł ze swoją rodziną z rządowej rezydencji w nieznane miejsce. Wczoraj po kilku dniach nieobecności pokazał się swoim obywatelom komentując sytuację w kraju. Stwierdził, że na ulicy przebywają m.in. islamofobiści, rasiści, antysemici, homofobiści etc.
  • Premier Kanady Justin Trudeau pokazał się opinii publicznej po raz pierwszy od kilku dni.
  • Wcześniej z powodu protestu w Ottawie, uciekł ze stolicy w nieznane miejsce.
  • We wtorek przy okazji księżycowego nowego roku, powiedział wprost, że na ulicy znajdowali się w większości różni rasiści, islomofobiści oraz inni wrogowie liberalnego światopoglądu.
  • Jego zdaniem większość, bo aż 90% kierowców ciężarówek nie popiera protestów i ma ciężko pracować na gospodarkę.
  • Zobacz także: Carlson: “Nie ma bardziej przerażającego despoty od premiera Kanady”

Z okazji księżycowego nowego roku oraz posiedzenia kanadyjskiego parlamentu premier Justin Trudeau pokazał się opinii publicznej po raz pierwszy od kilku dni. Nie omieszkał skomentować protestów przeciwników segregacji sanitarnej i przymusu szczepień. Warto przypomnieć, że od soboty w stolicy Kanady trwają demonstrancje tysięcy osób w tym co najmniej kilkudziesięciu ciężarówek, z których kierowcy stworzyli nawet blisko 70 km korek na autostradzie.

Dziś w Izbie posłowie do parlamentu jednogłośnie potępili antysemityzm, islamofobię, antymurzyński rasizm, homofobię i transfobię, które widzieliśmy na ulicach w Ottawie w ciągu ostatnich kilku dni. Razem pracujmy nad tym, aby Kanada była bardziej inkluzywna

– napisał Justin Trudeau, wyraźnie potępiając przeciwników segregacji sanitarnej uważając ich za największe zło.

W kierunku kierowców ciężarówek, którzy nie byli na protestach wysłał podziękowania za włożoną pracę i zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi. Jego zdaniem, aż 90% kierowców miało rzekomo nie poprzeć manifestacji i wykonywać swoje obowiązki.

Do prawie 90% kierowców ciężarówek w całym kraju, którzy zostali zaszczepieni i ciężko pracują, aby nasze półki były zapełnione, a nasza gospodarka w ruchu: Dziękuję. Tak jak my na Was polegaliśmy, możecie polegać na nas, że staniemy za Wami – będąc pewnym, że możecie bezpiecznie wykonywać swoją pracę

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY