Obywatel Ukrainy strzelał do ludzi w Łodzi. Policja zatrzymała go po pościgu

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Obywatel Ukrainy otworzył ogień do ochroniarzy na Dworcu Fabrycznym w Łodzi. Do tragicznego zajścia doszło 27 stycznia na hali dworcowej. Agresywny Ukrainiec został jednak pochwycony przez policję.

Obywatel Ukrainy strzelał do Polaków

Do ataku doszło 27 stycznia na hali dworcowej po tym, jak jedna z pasażerek poinformowała ochroniarzy o leżącym na posadzce mężczyźnie. Po wystrzeleniu z broni na gumowe kule, napastnik zbiegł, a w pogoń za nim ruszyła policja z wydziału kryminalnego I komisariatu w Łodzi, przebywająca wówczas na dworcu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niestety, sprawca zdążył się już oddalić opuszczając budynek dworcowy. Policjanci ruszyli jego śladem. Zauważyli go przy skrzyżowaniu ulicy Rodziny Poznańskich i ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Mężczyzna nie reagował na polecenie mundurowych. Podczas zatrzymania stawiał czynny opór. Był agresywny. Krzyczał i za wszelką cenę chciał się wyswobodzić.

– informuje Katarzyna Zdanowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

W torbie 32-letniego Ukraińca funkcjonariusze znaleźli pistolet na gumowe kule o średnicy jednego centymetra. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Dziennik Łódzki

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY