Innowacja na ulicach Warszawy. Roboty zrewolucjonizują gastronomię

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa szykuje sięna rewolucje w gastronomii

Robot dostawczy od Delivery Couple / Fot. Twitter

Warszawa będzie kolejnym miastem po Lublinie, rozwijającym najnowocześniejsze rozwiązania last-mile delivery. Delivery Couple prowadzi rozmowy i przeprowadza pierwsze testowe dostawy właśnie w stolicy z lokalnymi gastronomami. Lada moment roboty będą poruszać się razem z mieszkańcami po chodnikach.
  • Już wkrótce na ulicach Warszawy pojawią się dwa roboty – Mateusz i Kasia, które wesprą lokalny rynek gastronomiczny.
  • Polska spółka Delivery Couple prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma lokalami oraz testuje urządzenia.
  • Te półautonomiczne roboty mają w zamierzeniu wesprzeć kurierów w dostarczaniu żywności do klienta.
  • Jako pierwsze usługi tych robotów przetestował Lublin, gdzie urządzenia przeszły szereg testów i procesów ulepszających ich działanie.
  • Zobacz także: Warszawa z problemami. Kierowca uszkodził sieć trakcyjną i uciekł

Para robotów o imieniu Mateusz i Kasia to półautonomiczne urządzenia, które mają wesprzeć warszawski rynek gastronomiczny. Będą miały za zadanie dostarczać zamówienia z restauracji lub sklepu do klientów na trasie nie dalszej niż 3 kilometry.

Założeniem polskiej spółki Delivery Couple jest zapewnienie szybszej dostawy, zminimalizowanie ryzyka podczas dostarczania zamówień, jakim są korki, wypadki, pomyłki oraz po prostu zagwarantowanie dostawców restauracjom czy sklepom. Według twórców, roboty mają nie utrudniać i zabierać pracy ludziom, lecz wspierać ich w obowiązkach.

Roboty świetnie się spełniają w roli wsparcia dla kurierów dostarczających żywność. Obecnie niejednokrotnie czas oczekiwania jest wydłużony przez wzmożony ruch w restauracji, czy w innym lokalu gastronomicznym. Takie urządzenia sprawnie pomogą dostawcom w realizacji zamówień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Lublin inspiracją dla innych miast

Obecnie trwają prace nad zwiększeniem autonomiczności robotów, aby Kasia i Mateusz mogli podejmować większość decyzji samodzielnie, a zadaniem operatora byłoby jedynie czuwanie nad dostawą podczas jej przyjmowania i wydawania klientowi.

Roboty doskonale odnalazły swoje miejsce w lubelskiej społeczności, a Delivery Couple jest przekonane, że zaklimatyzują się tak samo zarówno w Warszawie, jak i innych miastach, a za jakiś czas poza granicami kraju. W Lublinie w ciągu ostatnich miesięcy przetestowano wiele technicznych aspektów, zabezpieczeń, zagrożeń i możliwości, żeby móc ulepszać usługi kurierskie w kolejnych miastach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

warszawawpigulce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY