Rafał Trzaskowski: Myśmy zawsze o tym Niemcom mówili

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk.

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. / Fot. Wikimedia Commons

Rafał Trzaskowski wystąpił na antenie Polsat News w programie "Gość Wydarzeń". Prezydent Warszawy wypowiedział się na temat narastającego kryzysu na Ukrainie.
  • Rafał Trzaskowski odniósł się do kryzysu na granicy ukraińsko-rosyjskiej
  • Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej poddał krytyce decyzje niemieckiego rządu
  • Włodarz Warszawy wbił również szpilę rządowi Prawa i Sprawiedliwości, zarzucając władzy “bierną politykę wschodnią”
  • Trzaskowski przypominał, że PO wielokrotnie krytykowała zaangażowanie niemieckich polityków w biznesy powiązane z Kremlem
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki dopiął swego. Cena paliwa spadła do 5,19 zł. “Robimy wszystko, co w naszej mocy”

Rafał Trzaskowski krytykuje Niemcy

Prezydent Warszawy wypowiadając się w kwestiach geopolitycznych skrytykował postawę gabinetu Olafa Scholza. Ten sprzeciwia się od dłuższego czasu dostawie broni na Ukrainę. Niemcy zabronili Estonii wysłanie na wschód niemieckich haubic, lecz po fali międzynarodowego niezadowolenia, zdecydowali się na wysłanie 5 tysięcy starych hełmów wojskowych.

Krytykowaliśmy też wielokrotnie zaangażowanie niektórych polityków niemieckich, choćby w przedsiębiorstwa rosyjskie. Natomiast nie da się porównać rządów niemieckich, które jakieś swoje małe grzechy mają, do polityka, czyli do Marine Le Pen, która wspiera Putina, jasno o tym mówi. Są doniesienia, że jej partia wręcz była wspierana finansowo przez Putina.

– wskazywał Trzaskowski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Wspomnienie o Marine Le Pen było szpilą wbitą w Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatka na prezydenta Francji wzięła ostatnio udział w szczycie europejskich partii prawicowych i konserwatywnych w Madrycie. Szefowa Zjednoczenia Narodowego odmówiła tam podpisania części wspólnego oświadczenia w sprawie działań rosyjskich.

Wolę kiedy premier Morawiecki jest w Kijowie, niż kiedy jest w Madrycie z najbardziej antyeuropejskimi ugrupowaniami, które często są wspierane przez Putina i dobrze, że premier się zaangażował. Trochę późno, ale dobrze.

– ocenił Trzaskowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY