Polska przekazuje gaz Ukrainie. Morawiecki apeluje do Niemiec: Zablokujcie Nord Stream 2

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Z Kijowa premier Mateusz Morawiecki

Z Kijowa premier Mateusz Morawiecki / Fot. Twitter

Premier Mateusz Morawiecki w Kijowie spotkał się ze swoim odpowiednikiem Denysem Szmyhalem. Zaapelował do Niemiec by nie uruchamiali gazociągu Nord Stream 2. Uruchomienie tego gazociągu to jego zdaniem dozbrajanie Rosji.
  • Apelujemy do Niemców, by nie otwierali gazociągu, który zwiększy możliwości szantażu ze strony Rosji – powiedział premier Morawiecki.
  • Stoimy dziś ramię w ramię z państwem ukraińskim po to, by dopomóc w obronie bezpieczeństwa zagrożonego ze strony rosyjskiego sąsiada – stwierdził Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z premierem Ukrainy.
  • Polska podpisała umowę z Ukrainą o przekazywaniu gazu z kierunku zachodniego na wschód.
  • Zobacz także: Jan Pospieszalski ujawnia korespondencję z Horbanem! Przyznał TO w SMSach: “O k**** to ja obawiam się…”

Morawiecki apeluje ws. Nord Stream 2

Z Kijowa premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zaapelował do Niemiec o rozwagę co do uruchomienia gazociągu Nord Stream 2.

Apelujemy do Niemców, by nie otwierali gazociągu, który zwiększy możliwości szantażu ze strony Rosji. Nie można być solidarnym z Ukrainą i jednocześnie certyfikować gazociąg.

Stoimy dziś ramię w ramię z państwem ukraińskim po to, by dopomóc w obronie bezpieczeństwa zagrożonego ze strony rosyjskiego sąsiada

– powiedział Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej ze Szmyhalem

Nasza część Europy – Polska, Ukraina – nie doświadcza trzęsień ziemi ani wybuchów wulkanów, ale cóż z tego skoro mieszkając w takiej bliskości do Rosji mamy poczucie życia u podnóża wulkanu.

Jesteśmy w gotowości do udzielenia natychmiastowej pomocy w zakresie sprzętu wojskowego do obrony Ukrainy przed potencjalną agresją ze strony Rosji

– dodał premier Polski.

Polska przekazuje gaz Ukrainie

Premier Polski wspomniał również o hybrydowym zagrożeniu ze strony Rosji. Polska już przekazuje gaz i podpisała umowę z Ukrainą o przekazywaniu gazu z kierunku zachodniego na wschód.

Ale rozmawialiśmy z panem premierem o poszerzeniu przepustowości w jak najszybszym możliwym czasie, budowie gazociągu, który byłby w stanie tłoczyć duże wolumeny gazu w niedalekiej przyszłości

– dodał Morawiecki.
https://twitter.com/PremierRP/status/1488503866593320968
https://twitter.com/PremierRP/status/1488487480152268802
https://twitter.com/PremierRP/status/1488485607919824899

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY