Marek Jakubiak: Wielki szacunek dla polskiego rządu. Nikt w Europie nie zdecydował się na taki ruch

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Youtube/Marek Jakubiak

Marek Jakubiak wystąpił w TVP Info, gdzie zachwalał Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Przypomnijmy, że od 1 lutego obowiązuje niższy VAT na paliwo, żywność i energię.
  • Marek Jakubiak podkreślił znaczenie wielkiej obniżki VAT na żywność, paliwo oraz energię
  • Były kandydat na prezydenta zaznaczył, że prawie żaden rząd w Europie nie zdecydował się na zmniejszenie przychodów do budżetu
  • Przedsiębiorca wyraził nadzieję, że sieci handlowe nie podwyższą sztucznie cen swoich produktów
  • Zobacz także: Jarosław Gowin ujawnia, kto może zastąpić Morawieckiego

Marek Jakubiak chwali rząd za odwagę

Od 1 lutego obowiązuje niższy VAT na podstawowe produkty żywnościowe, paliwo oraz energię. Wielka obniżka podatku to jeden z głównych elementów Tarczy Antyinflacyjnej 2.0. Rząd wprowadził nowe rozwiązania na okres sześciu miesięcy.

Wielki szacunek dla polskiego rządu, dlatego że prawie żaden rząd w Europie nie zdecydował się na zmniejszenie swoich przychodów w kryzysie.

– powiedział Marek Jakubiak na antenie TVP Info.

VAT to jest ostatni element naliczania ceny. Nalicza się go od kwoty netto, która jest finalnym produktem każdego dostawcy. Tutaj jest bardzo duża rola ostatniego szczebla, czyli handlu, który po doliczeniu marży, do tych cen dolicza VAT.

– mówił przedsiębiorca.

Jest kwestia, czy ten VAT jest naliczony prawidłowo, czy nie. To jest bardzo proste do policzenia i myślę, że uczciwe sieci handlowe będą wiedziały, co w tej kwestii zrobić, bo to jest dodawanie i odejmowanie.

– stwierdził.

Państwo rezygnuje z części swoich przychodów po to, żeby było taniej na przykład na stacjach benzynowych. Tutaj wielki szacunek dla rządu, dlatego że prawie żaden rząd w Europie nie zdecydował się w kryzysie na zmniejszenie swoich przychodów. To jest bardzo odważny ruch i przedsiębiorcy z całą pewnością to docenią.

– dodał polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY