Olszański znowu zatrzymany! Echo sobotniej manifestacji

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Olszański w areszcie

Wojciech Olszański w areszcie / Fot. Nadesłane

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski został znowu zatrzymany. Tym razem chodzi o sobotnią manifestację, podczas której groził śmiercią posłom, którzy poparli "lex Kaczyński".
  • W minioną sobotę w Bydgoszczy Wojciech Olszański zorganizował manifestację w związku z ustawą “lex Kaczyński” (znaną też jako “lex Konfident”), która zakłada testowanie pracowników na koronawirusa.
  • Znany patostreamer, który miał jeszcze nie tak dawno zatargi z wymiarem sprawiedliwości ponownie objawił swoje niezrównoważone poglądy.
  • Tym razem ogłosił publicznie, że zamierza zabić posłów, jeśli poprą tę ustawę.
  • Jeszcze w niedzielę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski.
  • Olszański zdążył jeszcze skomentować powyższy krok posła opozycji, w bardzo niecenzuralnych słowach nawołując do odstąpienia jego poparcia ustawy.
  • Natomiast w poniedziałkowy wieczór Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poinformowała o aresztowaniu Olszańskiego.
  • Z kolei jutro prokuratura przedstawi odpowiednie zarzuty aresztowanemu patostreamerowi.
  • Zobacz także: Wychodzi poseł Anna Siarkowska, a tłum od Olszańskiego wyje. “Nie, ta pani jest z nami!” [+WIDEO]

Jeśli poprą ustawę, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. (…). Ja, Wojciech Olszański, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić. A dlaczego nie?! Bo jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci!

– grzmiał ze sceny Wojciech Olszański.

Jego słowa odbiły się szeroką ciszą zgromadzonego tłumu, zdającego sobie sprawę ze skandalicznych i bardzo niebezpiecznych słów patostreamera.

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, skierował w niedzielę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Z kolei Olszański i jego przyboczny, Marcin Osadowski, z którym prowadzi programy w NPTV postanowili wulgarnie odpowiedzieć posłowi na jego zapowiedzi.

Pawliku, pośliku, funflu (…) ty będziesz prokuratorowi d*** zawracał mną? (…) Masz szansę nie znaleźć się na listach śmierci

– odpowiedział posłowi PO, Wojciech Olszański.

Sprawę skomentował też polityk Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

Nie lekceważcie go, Olszańskiego. Jak Go zlekceważycie – Jego ruch zamrze. Jakieś aresztowanie, pobicie – a najlepiej ukrzyżowanie! Jak inaczej zrobić zbiórkę? P.Olszański mocno przegina – ale skrajności są pożyteczne. Na Jego tle nawet Kaczyński z Tuskiem wyglądają na normalnych!

– skwitował prezes partii KORWiN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reakcja policji na skandaliczną manifestację

Na zawiadomienie posła Pawła Olszewskiego zareagowała w poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, która poinformowała o aresztowaniu Olszańskiego w związku z sobotnią manifestacją i nawoływaniem do popełnienia przestępstwa.

Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa

– czytamy w komunikacie.

Prokuratura przedstawi zatrzymanemu Wojciechowi O. zarzuty we wtorek. Należy się spodziewać, że będą one dotyczyły zagrożenia zdrowia i życia osób administracji publicznej.

medianarodowe.com, twitter.com, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY