Najnowszy sondaż: PiS traci coraz więcej. Zaskakujący wynik Konfederacji

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU RP / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys ukazuje trend spadkowy, jeśli chodzi o poparcie dla obozu rządzącego. Chęć oddania głosu na PiS zadeklarowało 33 procent badanych.

Najnowszy sondaż

Z najnowszego badania United Surveys jasno wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość nie utrzymałoby władzy. 33 procent poparcia przełożyłoby się na raptem 200 mandatów poselskich, co byłoby niewystarczające na trzecią kadencję samodzielnych rządów. Jak wskazuje “Dziennik Gazeta Prawna”, topniejące poparcie dla władzy to rezultat szalejącej inflacji oraz prób przeforsowania segregacji sanitarnej.

W Sejmie ustawa o masowym testowaniu pracowników, nazywana przez opozycję lex Kaczyński, spotkała się ze zdecydowaną krytyką opozycji. Mało komu podoba się ona również w szeregach partii rządzącej.

– czytamy.

Drugie miejsce w rankingu poparcia zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,1 procent. Na trzecim znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Chęć oddania głosu na to ugrupowanie wyraziło 10,6 procent respondentów.

Na czwartym miejscu uplasowała się Lewica, na którą głos chciałoby oddać 6,2 procent badanych. Nieco dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6 procent.

Zaskakujący jest słaby wynik Konfederacji – na partię Krzysztofa Bosaka i Artura Dziambora zagłosować chciałoby tylko 5,8 procent badanych, co stanowi dość spory spadek poparcia w stosunku do poprzednich badań.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Po przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS wprowadziłoby do Sejmu 200 posłów, Koalicja Obywatelska – 153, Polska 2050 – 50, Lewica – 21, PSL-Koalicja Polska – 19, a Konfederacja – 18.

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY