Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem. Gorąca atmosfera podczas konferencji

PILNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Koniec zamieszania związanego z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. W marcowym meczu z Rosją drużynę poprowadzi Czesław Michniewicz, były trener m.in. Legii Warszawa i drużyny narodowej U21. 51-letni szkoleniowiec podpisał umowę do końca tego roku.
  • Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza przedstawił w poniedziałek nowego selekcjonera polskiej reprezentacji.
  • Został nim były trener legionistów Czesław Michniewicz, który w przeszłości prowadził również kadrę do lat 21.
  • Podczas konferencji prasowej doszło także do spięcia pomiędzy nowym trenerem, a jednym z dziennikarzy.
  • Nowy selekcjoner oraz prezes PZPN podkreślili, że powiązania Michniewicza z grupą przestępczą są nieprawdziwe.
  • Zobacz także: Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji? Zamieszanie jest coraz większe

Wszystko zaczęło się pod koniec grudnia, gdy Paulo Sousa otrzymał ofertę od Flamengo. Portugalczyk opuścił kadrę i przeniósł się do Brazylii. W Polsce ruszyła lawina spekulacji.

Media od początku donosiły o powrocie Adama Nawałki. W niedzielę były selekcjoner udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że wcześniej wstępnie porozumiał się z Cezarym Kuleszą, ale zadeklarował też, że już dowiedział się, że nie wróci do kadry. Pojawiały się pogłoski o zagranicznych szkoleniowcach, ostatnio najgłośniej było o Andriju Szewczence.

Ostatecznie prezes PZPN postawił na Czesława Michniewicza, który w ubiegłym roku wywalczył z Legią Warszawa mistrzostwo Polski i awansował do grupy Ligi Europy. Został zwolniony w październiku po serii porażek w PKO Ekstraklasie.

Podjąłem decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Podpisaliśmy umowę do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia. Uważam, że to najlepszy wybór dla naszej kadry przed zbliżającymi się wyzwaniami. Myślimy już tylko o #MisjaMoskwa!

– ogłosił na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.

Michniewicz ostatnio rozwiązał obowiązujący do końca czerwca kontrakt z Legią. Teraz ma przygotować reprezentację do wyjazdowego starcia z Rosją, które zostanie rozegrane 24 marca. Jeśli biało-czerwoni wygrają, pięć dni później w finale baraży o mundial zagrają u siebie z Czechami lub Szwecją.

Cezary Kulesza i Czesław Michniewicz ustalili, że kontrakt tego drugiego ma obowiązywać nie do końca baraży, a do końca roku 2022. Zawarte w nim zostało jednak kilka klauzul. PZPN ma prawo np., aby umowę jednostronnie rozwiązać, ale i przedłużyć, jak będą wyniki

– podaje redaktor Sebastian Staszewski.

Gorąca dyskusja z dziennikarzem!

Podczas konferencji prasowej, na której prezes Cezary Kulesza przedstawił Czesława Michniewicza jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski doszło do zgrzytu pomiędzy nowym trenerem, a jednym z dziennikarzy, który insynuował Michniewiczowi niepotwierdzone kontakty z organizacją przestępczą. Dziennikarz zarzucał mu ustawianie w przeszłości wyniki meczów.

Niczego złego nie zrobiłem, nie mam żadnego zarzutu, nie byłem świadkiem koronnym. Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby został trenerem reprezentacji Polski

– podkreślił Michniewicz.

W obronie nowego selekcjonera stanął również Cezary Kulesza, który podkreślił, że gdyby Michniewicz miał postawione zarzuty i odpowiadał przed sądem, nie byłby dzisiaj brany pod uwagę.

Czesław Michniewicz nie był nawet osobą oskarżoną. Nie kopmy się po kostkach, skupmy się na meczu z Rosją

– zaznaczył prezes PZPN.

pzpn, sport.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY