Amerykanka dowodząca batalionem ISIS stanie przed sądem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
dziś imigranci jutro terroryści zdjęcie Jan Bodakowski

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jan Bodakowski

Amerykanka z Kansas, która dołączyła do ISIS i przewodziła żeńskiemu batalionowi w Syrii, została aresztowana i oskarżona przez prokuratorów federalnych o wspieranie i spisek w celu zapewnienia materialnego wsparcia zagranicznej organizacji terrorystycznej.

Fluke-Ekren grozi kara do 20 lat więzienia

Allison Fluke-Ekren została zatrzymana w Syrii i przetransportowana do aresztu FBI w piątek. Według oświadczenia Departamentu Sprawiedliwości, Fluke-Ekren chciała zrekrutować agentów do ataku na kampus uniwersytecki lub centrum handlowe w USA.

Według Departamentu Sprawiedliwości Allison Elizabeth Fluke-Ekren vel „Allison Elizabeth Brooks”, vel „Allison Ekren”, vel „Umm Mohammed al-Amriki”, vel „Umm Mohammed” i „Umm Jabril”, 42, dawniej mieszkaniec Kansas, kilka lat temu udała się do Syrii w celu popełniania lub wspierania terroryzmu”.

– Od czasu jej wyjazdu ze Stanów Zjednoczonych, Fluke-Ekren rzekomo była zaangażowana w szereg działań związanych z terroryzmem w imieniu ISIS od co najmniej 2014 r. Działania te rzekomo obejmują między innymi planowanie i rekrutację agentów dla potencjalnego ataku na kampus uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych. Została mianowana przywódcą i organizatorem batalionu wojskowego ISIS, znanego jako Khatiba Nusaybah, w celu szkolenia kobiet w używaniu automatycznych karabinów szturmowych AK-47, granatów oraz samobójczych pasów szahida. Ponadto firma Fluke-Ekren rzekomo zapewniała członkom ISIS i ISIS usługi. Miały one obejmować zapewnienie zakwaterowania oraz tłumaczenie przemówień wygłaszanych przez przywódców ISIS. Fluke-Ekren szkoliła również dzieci w zakresie używania karabinów szturmowych AK-47 i pasów samobójczych oraz nauczała ekstremistycznej doktryny ISIS

– czytamy w komunikacie Departamentu Sprawiedliwości.

Fluke-Ekren została liderką jednostki bojowej w syryjskim mieście Rakka pod koniec 2016 roku. Grozi jej do 20 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzeczpospolita

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY