Kraków wśród najpopularniejszych kierunków podróży według TripAdvisor

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie / Fot. PAP/Łukasz Gągulski. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kraków, jako jedyne polskie miasto znalazł się wśród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży według rankingu Travellers' Choice 2022, organizowanego przez jeden z największych internetowych serwisów turystycznych TripAdvisor.
  • Lista obejmuje 25 pozycji. Kraków znalazł się na 24. miejscu, jako jedyne polskie miasto w rankingu.
  • Numerem jeden w Europie okazał się Londyn, na drugim miejscu uplasowała się grecka wyspa Kreta, a na trzecim Rzym.
  • Coroczny ranking TripAdvisor, jednego z najpopularniejszych podróżniczych serwisów internetowych, powstaje na podstawie recenzji i rekomendacji podróżników.
  • Zobacz także: Wesprzyj Niezależne Media. Przekaż 1% na rozwój Mediów Narodowych

Jedyne polskie miasto w rankingu

– Cieszą takie wiadomości, tym bardziej, że w rankingu TripAdvisor jesteśmy już kolejny raz. Unikatowe dziedzictwo historii i architektury, dobra kuchnia, międzynarodowe festiwale- za to jest Kraków ceniony

– napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Coroczny ranking TripAdvisor, jednego z najpopularniejszych serwisów internetowych dla miłośników podróży z całego świata, powstaje na podstawie recenzji i rekomendacji podróżników. Oceniają oni hotele, restauracje, zabytki, widoki, atrakcje itp. w odwiedzanych miejscach.

Jak przekazał Urząd Miasta Krakowa, w najnowszym rankingu Travellers’ Choice 2022- Popular Destinations- Europe numerem jeden w Europie okazał się Londyn. Na drugim miejscu uplasowała się grecka wyspa Kreta, a na trzecim Rzym. Lista obejmuje 25 pozycji, a na 24. miejscu znalazł się Kraków,jako jedyne polskie miasto w rankingu.

Wawel, Rynek Główny, kościół Mariacki i Kazimierz

Według turystów stolica Małopolski przyciąga takimi miejscami i zabytkami jak np. Wawel, Rynek Główny, kościół Mariacki i Kazimierz. Miasto- wskazali turyści- ukazuje unikatowe dziedzictwo, bogactwo historii i architektury. TripAdvisor doceniał Kraków także za walory gastronomiczne, podkreślając, że w 2019 r. miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej (European Capital of Gastronomic Culture).

Według opinii serwisu, Kraków to również miejsce, w którym co roku odbywa się ok. 100 festiwali i innych wydarzeń o charakterze międzynarodowym.

Według przedstawionych w grudniu ub.r. wstępnych szacunków dotyczących wielkości ruchu turystycznego w Krakowie, w 2021 roku stolicę Małopolski odwiedziło 11,3 mln osób.

W 2020 roku Kraków odwiedziło niespełna 8 mln turystów, a w 2019 roku- przed pandemią- ponad 14 mln.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY